Anasayfa / Genel / Chicago Bulls Memphis Grizzlies Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

Chicago Bulls Memphis Grizzlies Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

Perşembe günü Türkiye saatiyle 03:00’da Bulls ile Grizzlies karşı karşıya gelecek. Müsabaka NBA TV’den canlı yayınlanacak. Son maçları hariç kaybeden iki takım parkede yerini alacak. İddaa bu karşılaşma için 2,5 handikap belirlemiş. Alt/Üst limiti olarak ise 201,5 Sayı baremlerini vermiş. Her iki takımda uzun bir mağlubiyet serisinden sonra son maç kazanarak nefes aldılar. Bu galibiyetin devamını getirmek isteyeceklerdir. Bu durum bize seyretmesi keyifli bir maç sunacaktır.

Chicago Bulls takımın eksiklerine hızlıca bakacak olursak hiçbir oyuncuyu göremeyiz. Takımda eksik yok. Tam kadro parkede olmak avantajlı bir durum. Bulls altı karşılaşma da 5 mağlubiyet aldı. Son olarak Charlotte’ı 109-115 yenerek mağlubiyet serisine son verdi. Chorlotte karşısında ilk periyota fırtına gibi başaldı ve 12 sayılık bir fark oluşturdu. Ancak diğer periyotlar da bu mücadele kalmadı. Hatta son periyotta 6 sayı geride tamamladı. Houston ve Boston karşısında ise ilk periyotları hep geride tamamladı. Takımın istatistiksel verilerinde göz gezdirecek olursak, handikaplı kazanma oranının %45 olduğunu görürüz. Ortalama 102 sayı atıp 101 sayıyı potalarında görmüşler. Oluşturdukları toplam skor ise 203 sayı. Chicago’dan bu maçta üçlük atışlarından çok 2 sayılık atışlar bekliyorum. Savunma ve hücum istatistiklerinin dengeli olacağını düşünüyorum.

Memphis Grizzlies takımında uzun süre parkelerden uzak kalacak olan Parsons’u görüyoruz. Memphis’in savunmayı iyi yaptığını bilmeyen yoktur. Son olarak Bucks karşısında savunmasını da ön plana çıkararak güzel bir sonuç elde etti. Aslında bazı otoriteler mağlubiyetler sonrasında böyle bir çıkış bekliyordu. Bucks karşısında her periyotta önde olmayı başardı. Son periyotta ise farkı iyice açtı. Bugün oynanacak karşılaşmada aynı şekilde periyotları önde bitireceğini ancak farkın çok açılacağını düşünmüyorum. Son maçta en yüksek sayıya efsane oyuncu Vince Carter ulaştı. 40 yaşındaki bir oyuncu için güzel ir performans idi. 6 üçlük atışının hepsinde başarılı olması ise ayrı bir başarıydı. Birazda sayısal verilere bakalım. Deplasmanda %48 kazanma oranına sahip takım ortalama 102 karşı potayı sallarken 103 sayı çemberlerinde görüyorlar. Chicago ile yaptıkları son 10 karşılaşmadan 4 galibiyet çıkarabildiler. Takımın son 7 maçından sadece bir tanesi alt olarak tamamlandı. Bu verilere bakarsak karşılaşmanın üst olacağını düşünebiliriz. Takım üçlük atışlarında başarısının arttığı da görülüyor.

Her iki takımda performans olarak eşit sayılabilir. Benim tercihim ise IY 2 olacaktır. İlk periyotun dengeli geçmesi halinde bile ikinci periyotta Memphis’in öne geçeğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: IY 2 / 1.70 

Bets10 Oranı: MS 2 / 1.92Hakkında Ali Osman Çayırcı

Merhabalar, 1986 yılında bir Ege köyünde dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Denizli'de tamamladım. Üniversite için ise Manisa da aldık soluğu. Ülkemizde en bilinen sporunu bende sevdim, sokakta, çamurda koştuk peşinden meşin yuvarlağın. İlköğretimden itibaren ligleri de takip etmeye ve izlemeye başladım. Basketbol benim için hep daha heyecanlıydı, hızlıydı, zamanın her saniyesinin önemli olduğunu gösteren bir spor dalıydı. Oynamayı hep denesem de vasat bir oyuncu oldum. Sevdiğim ve oynayamadığım içinde sıkı bir takipçi oldum. İlerleyen yıllarda NBA benim için bir tutku oldu. Amerika'da yaşadığım dönemde bu tutku katlanarak arttı. Her oyunda şans faktörü olsa da istatistik performans ve olasılıklar benim için hep önemli oldu ve olmaya devam edecek.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir