Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 17.05.23

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 17.05.23

NBA Batı Konferansı final serisi ilk maçında Denver Nuggets Çarşamba günü saat 03:30’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 219.5 olarak belirlemişler.

Denver normal sezonu lider bitirdikten sonra play-off’da da açıkçası sorun yaşamadı. Yarı finalde de dişli bir rakip olarak karşılarına gelen Suns’ı da 4-2 ile geçmeyi bildiler. Oradaki son 2 maçlarına baktığımızda ise bizlere ortak nokta olarak yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izletmişlerdi. Önce içerde Suns’ı 118-102 ile farklı geçmişler, sonra da bu kez deplasmanda çok daha farklı bir skorla 100-125 ile daha dominant bir galibiyet elde etmişlerdi. Jokic ve Murray beklendiği gibi takımı taşıyan isimler konumundalar. Murray’nin hasta olduğu ve durumunun maç saatinde belli olacağı söyleniyor ama oynaması yüksek ihtimal.

Lakers ise play-in oynayarak buraya gelen bir takım. 7. sıradan geliyor olmalarına rağmen ilk 2 turda saha dezavantajlarını da belirterek ne kadar başarılı olduklarının altını çizelim. Hem Grizzlies hem de Warriors’u elemeyi başardılar. Onların da ellerinde Lebron ve AD gibi iki önemli silah var. Şuana kadar bu 2 yıldızın da ne kadar önemli bir faktör olduğunu gördük. Nitekim Warriors serisinin son 2 maçında da özellikle hücumda ne kadar etkili olduklarını gördük. O maçlarda bizlere 227 ve 223 sayı izletmişlerdi. 

İki takım arasında normal sezonda oynanan son 3 maçta tüm takımlar evlerinde kazanmıştı ama daha da önemlisi bu maçların tamamında yüksek tempo ve hücum odaklı basketbol ön plandaydı. O maçlarda sırasıyla 231, 234 ve 231 sayı üretilmişti. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Bir tarafta Jokic ile Murray, diğer tarafta AD ve Lebron varken burada da bizlere bol skorlu ve kaliteli bir mücadele izlettireceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (219.5) – 1.48
Bets10 Oranı: ÜST (219.5) – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …