Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

Denver Nuggets – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Denver Nuggets Cumartesi günü saat 06:00’da Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Denver son 5 maçından 4 tanesini kazandı ve bu sayede 44 galibiyete ulaşarak rakipleri ile aradaki farkı net şekilde açarak rahat rahat liderlik koltuğunda oturuyor. Evlerindeki son 2 maçlarında ise kazanmaya devam etseler de zaman zaman zorlandıklarını görmüştük. Dallas’ı 9 sayı farkla geçtikten sonra Clippers karşısında uzatma sonunda 10 sayılık bir galibiyet alabilmişlerdi. Son maçta ise zayıf Houston’ı deplasmanda beklendiği gibi rahat bir skorla, 21 sayı farkla geçmişlerdi. Porter Jr., Cancar, Gordon üçlüsünün durumları maç saatinde belli olacak.

Grizzlies ise rakibini 38 galibiyetle 2. sırada takip eden bir ekip ki 2 maçlarının da eksik olduğunu belirtelim. Bunun yanında onlar da son 3 maçlarını üst üste kazandılar ve istim üstündeler. Son 2 deplasman maçlarında Doğu’nun iddialı takımlarından Sixers’a iyi direnmişler ama 5 sayı farkla yenilmişler, sonrasında ise zayıf rakilpleri Houston’ı 14 sayı farkla beklendiği gibi rahat geçmişlerdi. Adams’ın sakatlığı devam ediyor, başka eksikleri bulunmuyor. 

Bir tarafta Jokic diğer tarafta Morant gibi iki süper yıldız olacak sahnede. Ayrıca Batı’da zirveyi paylaşan iki formda ve güçlü takımın mücadelesini izleyeceğiz. Son karşılaşmalarında Grizzlies saha avantajını da kullanarak dominant bir basketbol oynamış, Jokic’i 15 sayıda tutarak tam 18 sayı farkla kazanmayı başarmıştı. Şimdi deplasmanda işleri kolay olmayacak elbette, Denver da rövanşı almak, liderliğini pekiştirmek için ekstra motive olacaktır. Ama ben yine de Morant ve arkadaşlarının kolay pes etmeyecekerini, en azından handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.48
Hovarda Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …