Anasayfa / Derthona Tortona / Derthona Tortona – Sassari İddaa Tahmini 10.02.24

Derthona Tortona – Sassari İddaa Tahmini 10.02.24

İtalya Lega Basket Serie A 20. hafta mücadelesinde Derthona Tortona Cumartesi günü saat 21:00’da Sassari ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Tortona son 3 maçını üst üste kazandı ve bu sayede de 9. galibiyete ulaşarak kendisine 10. sırada yer buldu. Artık play-off potasından sadece 1 adım uzaktalar. Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 2 maçta önemli rakipleri dize getirdiklerini gördük, Venezia’yı 6 sayı ve Reggio Emilia’yı tam 29 sayı farkla yenmeyi başarmışlardı. Geçen hafta ise deplasmanda alt sıra ekiplerinden Brindisi karşısında hata yapmadılar ve 9 sayı farkla kazandılar.

Sassari ise son 3 maçtan ikisini kaybetti ve 8 galibiyette kaldı. Play-off potasından 2 adım ve düşme hattından ise 3 adım uzakta yer alıyorlar. Bu bağlamda ana hedefi gerçekleştirmiş durumdalar aslında. Diğer yandan deplasman karneleri kötü, son 2 maçta alt sıra ekiplerinden Treviso’ya 7 sayı ve güçlü Milano’ya ise varlık gösteremeden 15 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 

İki takım arasında kağıt üstünde kadro kalitesi ya da puan tablosundaki yerleri açısından bir denklik olabilir ama konu sahada oynanan basketbol seviyesine ve form grafiğine gelince Tortona bir adım önde. Ayrıca iç saha, dış saha performansı açısından da avantajları var bu maçta. Sassari gibi deplasmanlarda varlık gösteremeyen bir rakip karşısında ateşli taraftarlarının desteğiyle handikapı da geçerek hanelerine bir galibiyet daha yazdırabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.43
Rexbet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yunanistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Peristeri – Olympiakos İddaa Tahmini 04.03.24

Yunanistan Ligi 19. hafta mücadelesinde Peristeri Pazartesi günü saat 21:15’de Olympiakos ile karşılaşacak. Hem İddaa …