Anasayfa / Anadolu Efes / Ergin Ataman: “Yönetim bütçeyi %25 arttırdı.”

Ergin Ataman: “Yönetim bütçeyi %25 arttırdı.”

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman medya gününde konuşurken basit basketbol oynadıklarını ve Shane Larkin‘in adapte olmasıyla sistemin tamamen oturacağını söyledi. İtalya kampında dudağı yırtıldığı için bir süre çalışmalara katılamayan Larkin bu sıralar da dedesinin vefatı dolayısıyla Amerika’da bulunuyor.

Yönetimin bütçeyi yüzde 25 artırdığını ve bu sayede istedikleri transferleri yaptıklarını belirten Ataman şöyle konuştu:

“Transferde önceliğimiz Eurolegue’ye aşina oyuncular oldu ve adaptasyonları kısa sürdü. Yeni transferler takıma çabuk adapte oldu. Karışık bir sistemimiz yok. Basit basketbol oynuyoruz. İlk hedefimiz Euroleague’de play-off’lara kalmak, sonrasında da Final Four oynamak. Türkiye’nin en fazla şampiyonluk kazanan takımı olarak ligde ve kupada da zafere ulaşmak istiyoruz.”

Ataman en fazla 5 yabancı statüsünü yeterli bulmadığını da ifade ederek “Bu kararı gerçekçi değil, popülist buluyorum. TBF genç oyuncuların rolünü artıracak yeni formüller üretmeli.” dedi.

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Gaziantep – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 26.01.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 17.hafta mücadelesinde Gaziantep Pazar saat 15:15’de Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak. …