Güncel
Anasayfa / Anadolu Efes / Ergin Ataman: “Yönetim bütçeyi %25 arttırdı.”

Ergin Ataman: “Yönetim bütçeyi %25 arttırdı.”

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman medya gününde konuşurken basit basketbol oynadıklarını ve Shane Larkin‘in adapte olmasıyla sistemin tamamen oturacağını söyledi. İtalya kampında dudağı yırtıldığı için bir süre çalışmalara katılamayan Larkin bu sıralar da dedesinin vefatı dolayısıyla Amerika’da bulunuyor.

Yönetimin bütçeyi yüzde 25 artırdığını ve bu sayede istedikleri transferleri yaptıklarını belirten Ataman şöyle konuştu:

“Transferde önceliğimiz Eurolegue’ye aşina oyuncular oldu ve adaptasyonları kısa sürdü. Yeni transferler takıma çabuk adapte oldu. Karışık bir sistemimiz yok. Basit basketbol oynuyoruz. İlk hedefimiz Euroleague’de play-off’lara kalmak, sonrasında da Final Four oynamak. Türkiye’nin en fazla şampiyonluk kazanan takımı olarak ligde ve kupada da zafere ulaşmak istiyoruz.”

Ataman en fazla 5 yabancı statüsünü yeterli bulmadığını da ifade ederek “Bu kararı gerçekçi değil, popülist buluyorum. TBF genç oyuncuların rolünü artıracak yeni formüller üretmeli.” dedi.

Kaynak: BasketfaulHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …