Anasayfa / Adriyatik Ligi / Euroleague’in Yeni Takımı Hamlelere Devam Ediyor

Euroleague’in Yeni Takımı Hamlelere Devam Ediyor

Euroleague'in Yeni Takımı Hamlelere Devam Ediyor
Euroleague’in Yeni Takımı Hamlelere Devam Ediyor

Bu sezonun en önemli sürprizlerinden birine imza atarak Adriyatik Ligi finalinde Kızılyıldız’ı deviren ve şampiyonluğa ulaşan Karadağ temsilcisi Buducnost, önümüzdeki sezon Euroleague‘de mücadele edecek. Bu nedenle de haddini bilen ama kaliteli hamleler yapıyorlar şuana kadar. Önce kadrolarına daha önce Unics Kazan ile Euroleague tecrübesi bulunan Coty Clarke’ı katmışlardı şimdi de Avrupa basketbolunun potansiyelli skorerlerinden biriyle prensipte anlaştılar, yakında resmi anlaşmanın açıklanması bekleniyor.

Fransız Skorer

Her ne kadar bu sezon ortasında geri dönüş yaptığı takımı Barcelona‘da beklentileri karşılayamamış olsa da geçtiğimiz 2 sezon önce Estudiantes’te sonra da Çin’in Guangdong takımında ne kadar potansiyelli bir skorer olduğunu tekrar kanıtlamıştı. Özellikle küçük ya da orta ölçekli takımlarda sorumluluk ona verildiğinde çok daha etkili olduğunu gördük kariyeri boyunca, yani büyük takım oyuncusu olamadı diyebiliriz. Mental olarak üst seviyede olmaması ve yeteneklerini de bu nedenle geçen yıllara nazaran yeteri kadar geliştirememiş olması onun en büyük eksisi. Estudiantes forması ile sezonu 21.4 sayı ortalaması ile tamamlamış ve Liga Endesa’da sayı kralı olarak önemli bir başarıya imza atmıştı 2016-17 sezonunda. Yüksek yüzeli üçlükleri, çabuk ilk adımı ve atletik özellikleri sayesinde etkili penetreler yapabilmesi ve açık alanda verimliliğinin artması en önemli özellikleri. Tabi savunması hiç bir zaman vasatın üstüne çıkamadı Fransız oyuncunun. Yeniden yapılanan Euroleague’de orta halli bir takım olma hedefinde olan Buducnost’ta tıpkı Estudiantes’te olduğu gibi skorer lider görevni üstlenip etkili olacağını düşünüyorum.

Edwin Jackson (1.90-1989)

Liga Endesa: 21 maç 15.4 dakika 5.5 sayı %40.0 3sayı 1.9 ribaund 4.9 verimlilik

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Real Madrid – Gran Canaria İddaa Tahmini 09.12.18

İspanya Liga Endesa 11.hafta mücadelesinde Real Madrid Pazar saat 19:00’da Gran Canaria ile karşılaşacak. İddaa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir