Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Olympiakos İddaa Tahmini 08.05.24

FC Barcelona – Olympiakos İddaa Tahmini 08.05.24

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 5. ve son maçında FC Barcelona Çarşamba günü saat 22:00’da Olympiakos ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.47 olarak açıklamışken Rexbet ise oranı 1.76 olarak belirlemiş. 

Barça normal sezonun en istikrarlı takımlarından birisiydi ve evlerindeki 17 maçtan da 15 galibiyet çıkarmışlardı. Ancak iş play-off’a gelince bu saha avantajını pek kullanamadılar ve ilk maçta direnmelerine rağmen 2 sayı farkla kaybederek rakibin servis kırmasına izin verdiler. İkinci maçı kazanıp seriyi 1-1’e getirdiler Pire’ye giderken. Oradaki ilk maçta ise bu kez sürpriz yapma sırası onlardaydı ve rakiplerini 80-82 ile geçerek soğuk bir duşun altına soktular. Sonraki maçı farklı kaybetseler de artık saha avantajını kapmışlardı, şimdi tamam mı devam mı maçını evlerinde oynayacaklar. 

Olympiakos normal sezonu rakibi ile aynı galibiyet sayısında bitirse de ikili averajla 5. sırada yer almış ve saha avantajını onlara vermişti. Aslında Palau’da serinin ilk maçını kazanarak istediklerini aldılar ama Pire’deki ilk maçı kaybedince aldıkları avantajı geri vermiş oldular. Şimdi ilk maçta olduğu gibi Palau’da kazanmaları gerekiyor Final Four biletini kapabilmek için. Onların lehine en olumlu nokta serinin 4. ve son maçını evlerinde 92-58 gibi farklı bir skorla kazanmışlardı, bu nedenle mental olarak daha iyi durumdalar. 

Barça belki Laprovittola başta olmak üzere kısa skor opsiyonlarından istediği verimi alamadı bu seride ama uzunlarını da çok verimli kullandı. Özellikle Parker’ın devreye girmesiyle Olympiakos savunması eşleşmelerde zorlanmaya başladı. Bu maçta da Milutinov ritmini bulmaya başlasa da Barça’nın Vesely, Willy, Parkerdan oluşan 4-5 rotasyonuna karşı işlerinin zor olacağını, seri boyunca olduğu gibi Walkup, Canaan, Peters gibi silahları yine devreye sokamayacaklarını ve Barça’nın evinde kazanarak Euroleague tarihinde 5. maçlarda oluşan 19-0’lık ev sahibi derecesine katkıda bulunacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones de Ponce – Piratas de Quebradillas İddaa Tahmini 28.05.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Leones de Ponce Salı günü saat 03:00’da Piratas de …