Anasayfa / Benfica / FC Porto – Benfica İddaa Tahmini 07.06.24

FC Porto – Benfica İddaa Tahmini 07.06.24

Portekiz Ligi final serisi 2. maçında FC Porto Cuma günü saat 21:00’da Benfica ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Porto normal sezonu lider olarak bitirmişti ve bu seriye de saha avantajı ile başladı aslında. Ancak ilk maçta bunu değerlendiremediler ve ezeli rakipleri karşısında tam anlamıyla dağıldılar… Oyunun her iki alanında da sınıfta kaldıkları o ilk maçta tam 33 sayı farkla, 66-89’luk skorla hezimete uğramaktan da kurtulamadılar. Barber 19 sayı, Fayne 12 sayı ve Queiroz 8 sayı, 4 ribaund ile yegane direnen isimlerdi. 

Benfica ise normal sezonu ezeli rakibinin arkasında 2. sırada bitirmişti. Dolayısıyla bu seriye de dezavantajlı bir konumda başladılar. Ama buna rağmen ilk maçta beklentilerin üstünde bir performans sergilediler. Oyunun iki alanında da rakiplerine ezici bir üstünlük kurdukları ilk maçı tam 23 sayı farkla kazandıklarını hatırlatalım. Carter 18 sayı, 10 ribaund ile pota altını domine ederken, kısalardan Drechsel 18 sayı, 4 ribaund ve Broussard 15 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Serinin ilk maçında da gördük ki iki takım arasında bir siklet farkı var. Kağıt üstünde görünen denkliğin aksine Benfica net olarak önde. İlk maçta deplasmanda olmalarına rağmen ezeli rakiplerini tam 23 sayı farkla ezip geçtiler. Bu galibiyetin psikolojik üstünlüğü de onlara geçirdiğini düşünüyorum. Zaten kalite ve tecrübe anlamında üstünde oldukları seride saha avantajını da cebine koydukları için artık vitesi düşürmeyeceklerini, bir kez daha deplasmanda kazanabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Auckland Huskies – Whai İddaa Tahmini 16.06.24

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Auckland Huskies Pazar günü saat 06:00’da Whai ile karşılaşacak. Hem İddaa …