Anasayfa / FC Porto / FC Porto – Bilbao İddaa Tahmini 10.09.23

FC Porto – Bilbao İddaa Tahmini 10.09.23

Hazırlık Maçları kapsamında Portekiz’de düzenlenen Paredes Uluslararası Kupa’nın final maçında ev sahibi FC Porto Pazar günü saat 21:00’da Bilbao ile karşılaşacak. intobet ev sahibi lehine 13.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Porto geçen sezon kendi liginde yarı finale kadar çıkmış ama orada Sporting’e 3-0 ile süpürülmekten kurtulamamıştı. Buradaki ilk maçlarında ise denk rakiplerinden Liege’ye 85-88’lik skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. Kadrolarına baktığımızda geçen sezondan kalan Landis, Kloof, keven Gomes yine çok şey bekledikleri isimler olacaklar. Yeni transferlerden de Cleveland Melvin, Phil Fayne, Omlid de öne çıkması beklenen isimler arasında yer alıyorlar elbette.

Koç Ponsornau ile yola devam eden Bilbao ise yeni sezonda sadece Endesa’da mücadele edecek ve hedefleri play-off biletini kapmak olacak. Kadrolarına baktığımızda Adam Smith, Melwin Pantzar, Tsalmpouris, Renfroe, Kullamae, Killeya-Jones, De Ridder, Rabaseda, Andersson, Hlinason öne çıkması beklenen isimler konumundalar. Buradaki ilk maçlarında ise onlar da Liege ile karşılaşmışlar ve seviye farkını net olarak sahaya koyarak 97-58 gibi net bir skorla kazanmayı bilmişlerdi. 

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını fazla anlatmaya gerek yok. İki takımın da Liege karşısında aldıkları sonuçlara bakınca bunu görebiliyoruz. Porto, Avrupa basketbolunda yavaş yavaş yükselmeye çalışan, uluslararası kupalarda yer almaya başlayan bir takım ama daha yolun çok başındalar. Bilbao ise koç Ponsoranu yönetiminde geçen sezondan başlayan yükselişini sürdürmek ve play-off yapmak isteyen bir takım. Geniş ve kaliteli bir kadro kurdular. Liege karşısında olduğu gibi kendi sikletlerinde olmayan Porto karşısında da sorun yaşamadan çift haneli farklarla net bir galibiyet almalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8



Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA Yaz Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 21.07.24

NBA Yaz Ligi yarı final maçında Memphis Grizzlies Pazar günü saat 21:00’da Los Angeles Clippers …