Güncel
Anasayfa / Genel / Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 19.11.17

Fersu Yahyabeyoğlu’ndan Günün Kuponu 19.11.17

Pazar günü her zamanki gibi yoğun bir basketbol programı var ve ben de sizler için 4 farklı ligden, VTB Lig, İspanya Liga Endesa, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi, Almanya BBL,  4 tahmin belirledim. İşte o seçeneklerle oluşturduğum Günün Kuponu da burada. Hepinize bol şans diliyorum.

733 Yeşilgiresun – Gaziantep : ML 1 / 1.45 (iddaa) & ML 1 /1.48 (bets10)

Yeşilgiresun ateşli taraftarı ve iki tempolu guardı ile evinde özgüvenli oynayan, her takıma karşı kafa tutabilecek bir takım. Ama henüz istikrarı yakalayamadılar. Takımın geç tamamlanması ve Hosley artı Williams’ın daha yeni eklenmiş parçalar olmalarının da etkisi büyük. Adaptasyon süreci yavaş ama olumlu şekilde ilerliyor. Mental olarak da fiziksel olarak da düşüşte olan Gaziantep’in bu zorlu deplasmanda da kazanmasını pek mümkün görmüyorum, belki biraz olsun direnebilirler bu nedenle handikapsız ev sahibi galibiyetini öneriyorum.

754 Bayern – Bamberg : MS 1 (-4.5) / 1.70 (iddaa) & MS 1 (-7.0) / 1.90 (bets10)

Bayern içerde dışarda farketmeksizin bu sezon önüne geleni deviriyor, onlara karşı oynamak gerçekten çok zor. Hem savunmada çok aktif ve enerjikler hem de hücumda birden fazla opsiyonla gerek düzen içerisinde gerekse açık sahada rahatlıkla skor üretebiliyorlar. Bamberg ise yeni bir takım olmasının da etkisiyle henüz tam olarak oturmuş bir sisteme sahip değil, inişli çıkışlı bir grafikleri var ve savunmada zaman zaman kırılgan bir takıma dönüşebiliyorlar. Haftaiçi Milano’da aldıkları can sıkıcı mağlubiyetin de takıma negatif etkisi oldu ve bu zorlu deplasmanda direnseler de açılan handikapın içerisinde kalmalarını mümkün görmüyorum.

747 Khimki – Zenit : ÜST (168.5) / 1.70 (iddaa) & ÜST (170.5) / 1.86 (bets10)

İki takımın aralarındaki son maçta da 174 sayı çıkmıştı ki bu sezon da oynadıkları basketbol tarzı, tempo tercihleri ve hücumda gösterdikleri verimlilik oldukçe benzer. Bu nedenle bu maçta da birbirlerini tetikleyerek açık alanda koşma ve tempoyu yükseltme konusunda boş durmayacaklarından eminim. Bir tarafta Shved diğer taraf da Kuric güzel bir düello da izleyeceğiz. Karasev ve Anderson’ın da bu ikili destekleyeceklerini, zaman zaman üç sayı yağmuruna da tutulabileceğimiz bir maç olacak düşüncesindeyim. Bir Zenit maçı daha bir kez daha üst tercih ediyorum.

741 Murcia – Bilbao : ÜST (162.5) / 1.70 (iddaa) & ÜST (163.5) / 1.90 (bets10)

İki takım da yüksek tempolara rahatlıkla çıkan ve genellikle yarı saha basketbolunda erken top kullanarak daha çok oyunu tam sahaya çevirmek isteyen oyunculardan kurulu. Bunun yanında iki takımın da savunmada sorunları ve ciddi zaafları var. Yüksek tempolarda birbirlerinin bu eksilerini de değerlendirerek rahatlıkla 80 sayılara ulaşabileceklerini düşünüyorum. Çekişmeli, yüksek tempolu, bol üçlüklü bir maç bekliyorum ve tabiki önerim üst seçeneği olacak.

İddaa Oranı: 7.12

Bets10 Oranı: 9.94Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

NBA Analizleri 11.03.2019

19:00: Detroit Pistons – Chicago Bulls Pazar akşamı saat 20:00’da Detroit Pistons evinde Chicago Bulls …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir