Anasayfa / Genel / Florida Gators East Tennessee State Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

Florida Gators East Tennessee State Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

16 Mart Perşembe günü saat 22:10’da başlayacak NCAA March Madness mücadelesinde Florida Gators East Tennessee’yi ağırlıyor. Yurtdışında deplasman takımı lehine 10.0 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 147.5 olarak set edilmiş. İddaa’da 826 kodu ile açılan maçta deplasman takımı için 10.5 barem açılmış ve toplam sayı limiti de 148.5 olarak belirlenmiş.

Koç White’ın ekibi Florida SEC konferansını 14 galibiyetle ikinci sırada tamamladı, son maçlarda pek etkili değillerdi ve 5 maçlarından sadece 2 tanesini kazanabildiler. Allen, Barry, Robinson üçlüsü takımın en önemli silahları. Egbunu da takımın ağır işçisi görevini üstllenmiş durumda. Bu sezon oynadıkları maçlarda rakip potalara ortalama 78 sayı gönderdiler, bu alanda tüm NCAA takımları arasında 72.sıradalar. İşin savunma tarafında ise daha başarılılar, potalarında 67 sayı görüyorlar ve bu istatistikte 53.sıradalar. Hücumda genelde yetenekli oyuncuların bireysel performanslarına güveniyorlar ve pas trafiği üzerinden sayıya gitmek onlar için ilk opsiyon değil.

East Tennessee State SoCon konferansını 14 galibiyetle lider olarak tamamlamayı başardı. Sezonun son 3 maçını da kazandı koç Forbes’un ekibi ve Florida karşısında bir sürpriz arayacaklar. Takımın Cromer hücumdaki en önemli silahları, sezonu 19.1 sayı ortalaması ile tamamladı. Bradford da onun en büyük yardımcısı. Boyalı alanda ise pek etkili değiller, Glass dışında pek bir opsiyonları yok. Skor bulma konusunda genelde sorun yaşamıyorlar, maç başına 80 sayı gönderiyorlar rakip potalara ve takım olarak %38.3 gibi önemli bir 3 sayı yüzdesine sahipler. Savunmada ise orta halli bir takımlar, potalarında 69 sayı görüyorlar. Onlar da bu maçtaki rakipleri gibi başta Cromer olmak üzere oyuncuların bireysel yetenekleri ile skora gitmeyi tercih ediyorlar.

Florida tabiki bu eşleşmenin net favorisi ancak açılan 10.5 handikap bana biraz riskli geldi. Bunun yerine toplam sayı limitini değerlendirmek daha doğru olacaktır. Florida hücumda sınırlı bir takım ama buna karşın sert ve disiplinli savunması ile rakiplerini rahatlıkla 70 sayının altında tutabiliyorlar. Cromer’e ve dış şutlara önlem alıp amaçlarına ulaşacaklarını ve tempoyu kontrol ederek maçı düşük skorlarda tutacaklarını düşünüyorum. Zaten Tennessee de zaman zaman sert savunma yapmayıbilen bir takım, sert bir maç olacaktır.

İddaa Oranı: Alt (148.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Alt (147.5) / 1.87Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 01.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde Milwaukee Bucks, Pazartesiyi Salıya bağlayan gece saat 03:00’te Detroit Pistons ile Fiserv Forum’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir