Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Galatasaray Taraftarı Onun İçin Kampanya Başlattı

Galatasaray Taraftarı Onun İçin Kampanya Başlattı

Koç Erdoğan’ı göreve getiren Galatasaray, daha fazla vakit kaybetmeden yerli oyuncular konusunda transfer hamlelerine başlamıştı.

Ama yabancı transferi konusunda henüz gereken aksiyonları göremeyen sarı kırmızılı taraftarlar sosyal medyadan bir kampanya başlattılar ve 1996 doğumlu olan 2.03 boyundaki Birleşik Amerikalı forvet Cameron Oliver‘ın transfer edilmesini istediler. Kısa süre içinde #CameronOliver4Galatasaray etiketiyle 500’den fazla tweet atıldı.

Nevada Koleji’ndeki kariyerini 2 sezonun ardından noktalayan ve erken profesyonel olan Oliver, çaylak sezonunu G-League takımları Delaware 8734s ve Wisconsin Herd formaları altında geçirdi. G-League’de geride bıraktığımız sezon toplam 39 maça çıkan Cameron Oliver; 10.8 sayı, 7.1 ribaund, 1.2 asist ortalamaları tutturdu.

Artılar

Oliver atletik özellikleri, güçlü fiziği ve spektaküler smaçları ile ön plana çıkan bir forvet. Orta mesafe tehditi, topu yere vurabilmesi ve alçak posttaki etkinliği ile birden çok hücum silahına sahip bir forvet. Aynı zamanda işin savunma tarafında da bu atletik özelliklerini artı agresifliğini, savaşçılığını kullanan genç oyuncu tam anlamıyla bir çember koruyucusu, blokları ile rakip hücum oyuncularının korkulu rüyası olan bir isim. Mevcut özelliklerinin yanına bir de güçlü sezgilerini ekleyince zaten onun ne kadar iyi de bir ribaundçu olduğunu tahmin etmemiz zor olmayacak.

Eksiler

Oliver’ın en önemli eksilerinden biri NCAA’de üst düzey takımlara karşı oynanaması ve profesyonel deneyiminin sadece G-League ile sınırlı olması. Yani elit bir ligde nasıl performans göstereceği soru işareti. Bir diğer eksisi ise oyununun hücum tarafındaki istikrarsızlığı, bir maçta 20 ve üzeri katkı verirken diğer maçta tek hanelerde kalabiliyor, özellikle potadan uzaklaştığında güvenilir bir silah değil. Mevcut fiziği ve atletizmine rağmen potadan uzak hücum etme konusundaki ısrarı da verimliliğini düşüren bir etken oluyor haliyle. Alçak postta ise işin pas kısmını da geliştirmesi lazım, hücumda genelde kafası yerde ve sadece skora odaklı bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu eksilerinin yanı sıra belki de onu bir üst seviyeye çıkmaktan alı koyan en önemli sorunu düşük basketbol IQ’su. Bu nedenle ikili oyunlardaki pozisyonları hem hücumda hem savunmada doğru süzmekte sorun yaşıyor, takım oyunu konusunda da algısı düşük seviyede. Özetle Galatasaray’ın onu alacaksa bir yatırım olarak düşünmesi ve gelişimi için bir süre sabretmesi gerekcek…

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir