Anasayfa / Gaziantep / Gaziantep – Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 29.09.19

Gaziantep – Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 29.09.19

Türkiye Basketbol Süper Ligi açılış haftası mücadelesinde Gaziantep Pazar saat 15:15’de Afyon Belediyespor ile karşılaşacak. İddaa deplasman takımı lehine 12.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 13.5 olarak açıklamış.

Gaziantep Crawford, Hagins ve Sanders ile kadrosunu güçlendirirken iki tecrübeli isim Vasiliauskas ve Jelovac ile yola devam etmeyi tercih etti. Yerli rotasyonunda da Can, Orhan ve yeni transferler Erolcan, İsmail Cem, Metehan katkı verecek isimler olacaklar. Koç Markovic kendisine göre gemiş bir kadroyla, 10 kişilik bir ana rotasyonla lige hazırlandı. 

Afyon mali problemlerin de etkisiyle transfer döneminin son kısmında yapılanmaya gitti ve haliyle takım olarak hazırlanma fırsatları olmadı. Crawford, Davis ve Aldridge potansiyelli oyuncular ki Zanna ile Hrovat da uluslararası tecrübesi bulunan isimler. Yerli rotasyonunda ise Burak, Doğukan, Erdi gibi isimler olacak. Özellikle yerli katkısı konusunda sorun yaşayacakları bir sezon olacak.

Gaziantep ev sahibi avantajına sahip olmasının yanı sıra Jelovac, Vasiliauskas, Can, Orhan, Erolcan gibi takımı ve ligi çok iyi tanıyan isimlerden kurulu bir kadroya sahip. Ayrıca kalite ve tecrübe açısından da net olarak Afyon’dan bir kaç adım öndeler. Afyon’un henüz adaptasyon sürecinin başında olan kadrosu ile disiplinli Gaziantep karşısında hem de deplasmanda direnebileceğini düşünmüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.50
Avrupa Bahis Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.74
Güven İndeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Dallas Mavericks – Milwaukee Bucks İddaa Tahmini 09.08.20 (Basket Guru)

NBA‘de Batı’nın dişli takımlarından Dallas Mavericks, Doğu’da liderliği garantilemiş olan güçlü rakibi Milwaukee Bucks ile …