Anasayfa / Gaziantep / Gaziantep – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 10.10.21

Gaziantep – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 10.10.21

ING Basketbol Süper Ligi 3. hafta mücadelesinde Gaziantep Pazar saat 13:00’da Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile karşılaşacak. Bets10 misafir takımın lehine 7.5 handikap belirlemişken İddaa ise henüz bu maça oran açmamış.

Gaziantep hazırlık döneminin en iyi takımlarından biriydi ama bu performansı lige yansıtamadılar. Önce ligin en düşük bütçeli takımlarından Afyon’a kendi sahalarında 85-86’lık skorla yenilerek kendi adlarına kötü bir sürprize imza atmışlardı. Sonrasında ise ligin yeni takımlarından, yine kendi sikletlerinde olmayan Yalova karşısında deplasmanda çok zorlanmışlar ama 89-93 ile kazanarak ilk galibiyetlerini elde etmişlerdi. Bu 2 maçta Peterson 32.5 sayı ortalamasıyla nefis bir performans sergilerken Daçka’dan aldıkları Gulley de 20.5 sayı ortalaması ile ona eşlik etmişti. Ancak bu maçta Peterson’dan faydalanamayacaklar ABD’ye eşinin yanına gittiği için. 

Ligin yeni takımlarından Merkezefendi ise lige beklentilerin çok üstünde bir giriş yapmıştı. Önce son şampiyon Anadolu Efes karşısında deplasmanda olmalarına rağmen çok iyi direnmişler ve uzatmada son nefeste 94-93 ile yenilmişlerdi. Sonarasında ise konuk ettikleri EuroCup ekibi Bursaspor’u 74-71 ile yenerek kolay lokma olmadıklarını, ligde kalıcı olma yolunda kendilerinden emin olduklarını gösterdiler. Bu 2 maçta Lomazs 22 sayı ortalaması ile öne çıkarken Adam Smith de 20.5 sayı ile ona eşlik eden isimdi. 

İki takımın da hedefi play-off potasında kendilerine bir yer bulabilmek. Gaziantep elinde Peterson, Gulley, Kaba gibi önemli silahlar olmasına rağmen henüz beklentileri karşılayamadı, istikrarlı değiller ve halen dağınık bir oyun sergiliyorlar ki bu maçta belirttiğim gibi Peterson’dan da faydalanamayacaklar. Merkezefendi ise onlara göre çok daha iyi durumda, rollerin belli olduğu, ne yaptığını bilen bir takım var karşımızda. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen Lomazs ve Smith liderliğinde Peterson’sız Gaziantep’i yakalamışken kolay pes etmeyeceklerini, kaybetseler de handikapta kalacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Tofaş – Petkim Spor İddaa Tahmini 17.10.21

ING Basketbol Süper Ligi 4. hafta mücadelesinde Tofaş Pazar saat 15:30’da Petkim Spor ile karşılaşacak. …