Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Gine – Yeşil Burun Adaları İddaa Tahmini 26.08.22

Gine – Yeşil Burun Adaları İddaa Tahmini 26.08.22

Fildişi’nin Abidjan kentinde düzenlenen fanusta 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri E grubu mücadelesinde Gine Cuma günü saat 16:00’da Yeşil Burun Adaları ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişken Betroad ise handikapı 11.5 olarak açıklamış.

Gine kıtanın zayıf ülkelerinden birisi. İlk turdan sadece 1 galibiyet taşıyabildiler. Son 2 maçlarını evlerinde oynamalarına rağmen güçlü rakipler karşısında direnememişler, Angola’dan 20 ve Fildişi’nden ise 9 sayı fark yemişlerdi. İlk turda takımın önemli isimlerinden olan devşirme Shannon Evans yine kadroda ancak Queta ve Kaba gibi iki değerli isimden faydalanamayacaklar, dolayısıyla ciddi anlamda güç kaybettikleri bir gerçek. 

Yeşil Burun ise kıtanın yükselişte olan ülkelerinden biri. Real Madrid’in dev uzunu Walter Tavares’in varlıığı onlara bir değil birkaç sınıf atlatmış durumda. Nitekim ilk tur gruplarından da 3 galibiyet taşıdılar ve ilk 2 yarışında önemli bir avantaja sahipler. Hazırlık döneminde Afro Basket’in bronz madalya kazanan ekibi güçlü Senegal ile 2 maç yaptılar ve farklı kaybettiler ama tabiki bu onların gerçek gücünü göstermiyor. Walter Tavares dışında I.Almeida, J.Almeida ve Williams Tavares gibi başka önemli silahlar da var kadrolarında. Correia’dan ise bu maçta faydalanamayacaklar.

İki takım arasında kadro kalitesi ve basketbol seviyesi anlamında net farklar var. Yeşil Burun kıtanın yükselişe geçen, son turnuvalarda başarılı sonuçlar alan ekiplerinden biri. Real Madrid’in dev uzunu Walter Tavares sayesinde farklı bir seviyeye çıktıkları net. Bu maçta da Queta ve Kaba gibi önemli isimlerinden yoksun olan, onlar varken de zaten zayıf bir rakip olan Gine karşısında sorun yaşamayacaklarını, çift haneli farklarla net bir galibiyet alacaklarını düşünüyorum.  

İddaa Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.53
Betroad Oranı: MS 2 (-11.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …