Anasayfa / Burgos / Gipuzkoa – Burgos İddaa Tahmini 29.04.18

Gipuzkoa – Burgos İddaa Tahmini 29.04.18

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri
Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

İspanya Liga Endesa 30.hafta mücadelesinde Gipuzkoa Pazar saat 19:00’da Burgos ile karşı karşıya gelecek. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 168.5 olarak belirlemişler.

Gipuzkoa 29 haftanın ardından 12 galibiyet elde ederek 12.sırada kendine yer bulabildi. Hem play-off yarışından hem de düşme potasından uzaktalar, bu nedenle ligin rahat ve tuzu kuru takımlarından biri konumundalar. Son maçlarına baktığımızda ise ortak noktanın yüksek tempo ve bol skor olduğunu görüyoruz. Son 4 maçlarından 3 tanesinde baremin aşıldığını görüyoruz. Bu maçlarda sırasıyla 172, 180 ve 186 (normal sürede) sayı çıkmıştı. Norel bu maçta da forma giyemeyecek, Van Lacke ve Clark’ın durumu ise maç saatinde belli olacak.

Burgos cephesinde ise benzer bir durum var ama onların 10 galibiyetleri var ve düşme potasından tam olarak kurtulabilmiş değiller, sadece 2 maç uzaktalar ve tehlikeli sularda yüzüyorlar. Arttı hanelerine yazabileceğimiz nokta ise son 2 deplasman maçlarını kazanmış olmalarıydı. Diğer taraftan son 3 deplasman maçlarından ikisinde yüksek skorlar çıkmıştı, sırasıyla 176 ve 199 sayı çıkmıştı bu maçlarda. Uzun süredir sakat olan Litvanyalı forvet Gailius da bu maçta kadroda tekrar yer alabilecek.

Ligin iki yeni takımı özellikle hücum performansları ile bu sezona renk kattılar. İkisinin de play-off şansı yok ve düşme ihtimalleri de yok, zaten Gipuzkoa’nın matematiksel olarak kurtulduğunu söyleyebiliriz, Burgos da performansı ile oradan daha da uzaklaşacaktır kalan haftalarda. Nispeten kafaların rahat olması ile birlikte bu maçta birbirlerini tempo konusunda tetikleyeceklerini ve bizlere bol skorlu keyifli bir Pazar mücadelesi izleteceklerini düşünüyorum.

Güven İndeksi: 8/10

İddaa Oranı: ÜST (168.5) / 1.70

Bets10 Oranı: ÜST (168.5) / 1.90Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

İsveç – Danimarka İddaa Tahmini 21.02.19

2021 Eurobasket Ön-Elemeleri kapsamında İsveç Perşembe saat 20:30’da Danimarka ile karşılaşacak. Bets10 deplasman takımı lehine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir