Anasayfa / Genel / Golden State Cleveland Maçı İddaa Tahmini 02.06.2017

Golden State Cleveland Maçı İddaa Tahmini 02.06.2017

Golden State Cleveland Maçı İddaa Tahmini 02.06.2017
Golden State Cleveland Maçı İddaa Tahmini 02.06.2017

Bu gece basketbol severlere deyim yerindeyse uyumak haram. Sezon boyunca beklenen o final gelip çattı. Nba’de müthiş Golden State Cleveland heyecanı başlıyor.

Alarmımızı bu gece saat 04:00’a kuruyoruz, büyük Nba finalinin ilk ayağını izlemek için sabah işe de okula da geç gitmeye değer diye düşünüyorum. Bütün bir sezon boyu bizi içine çeken o enfes hikayenin final bölümünü izlemek, Nba severler için tahmin ediyorum bir festival gibi olacak. Aslında 3 sezon boyunca aynı finalin tekrar ediyor olması, bir yandan bu rekabeti körükleyen bir şey olsa da gelinen noktada diğer takımlarla bu iki takım arasındaki güç farkının ne kadar açıldığını da acı bir şekilde yansıtıyor. İddaa risk merkezi büyük final için handikapları Cleveland tarafına taşımış. (+7,5) Öte yandan maç için açılan düz oranlarda Golden State takımına verilen oran 1.20 düzeyinde. Alt üst bareminin ise 226,5 olduğu görülyor. Bets10 gibi yabancı siteleri referans almamız gerekirse oranların 1.35 ve 3.20 şeklinde dağıtıldığını görüyoruz.

Geçen Seneden Daha Güçlüler

Golden State takımı geçen sezonu domine etmesine rağmen finalde Cleveland’a kaybetmişlerdi. Önde oldukları seriyi inanılmaz bir şekilde rakibine teslim eden Golden State, Lebron James fırtınasına özellikle serinin son iki maçında engel olamamıştı. O finali böyle dramatik bir şekilde kendi taraftarının önünde kaybetmeleri yaz piyasasında onları hareketlendirmişti. Sezonun değil belki de Nba’de son yılların en flaş transferini Durant’ı alarak gerçekleştirdiler. Durant bir dönem sakat olduğu için takıma katkı veremedi, sakatlığından önce de tam manasıyla ritmini bulamamıştı. Fakat son dönemlerde takımına öyle büyük katkılar yapıyor ki Golden State takımının akıcı oyununa resmen yeni bir boyut daha katmış oldu. Curry Thompson ve Green zaten yine bildiğimiz gibi. Golden State bu noktaya gelene dek inanılmaz bir performans gösterdi. Şu ana kadar Nba finaline yenilgisiz geldiler. Utah, Portland ve Sas’ı adeta süpürdüler. Geçen sezon kaptırdıkları finalin intikamı için çok hırslı durumdalar. Şampiyonluk için onları hiçbir zaman bu kadar hırslı görmemiştim. Yapılan açıklamalar bile, takımın özgüveninin ne noktada olduğunu gösteriyor.

Lebron Level Atladı

Bu sezon Cleveland‘ı ayrı konuşmak, Lebron James‘i ise apayrı konuşmak gerekiyor. Gerçekten fizik kurallarını aşan maç performansları gösterdi. Belki de kariyerinin en olgun sezonunu geçiriyor. Onlar da play off dönemi boyunca sanki Golden State’e nazire yapar gibiydi. Fakat Cleveland, iki seriyi 4-0 ile geçtikten sonra konferans finalinde Boston’dan bir yenilgi aldı. O yenilgi de son derece garip bir biçimde ortaya çıktı. 20 sayılara kadar çıkan fark, ufak bir rehavet sonrası erimişti. O maç da sanıyorum Cleveland takımına iyi bir ders oldu ki sonraki maçı yine domine ettiler ve Boston’u evine yolladılar. Bu sezon Cleveland bench kadrosunu daha da genişletti. D. Williams bile ilerleyen yaşına rağmen takıma çok iyi bir katkı veriyor. Sezon ortası takıma katılan Korver, o klasik keskin şutlarıyla Cleveland hücumuna destek veriyor. Lebron, Love, İrving zaten takımın ana omurgasını oluşturuyor. Cleveland takımı play off ile beraber belli bir ivmeyle yükselişe geçti. Ne Toronto ne Boston ne de İndiana onları zerre zorlayamadı. Onların da özgüveni tıpkı Golden State gibi çok yüksek. Bu yüzden bence Nba’de son dönemin en çetin finali olacağını düşünüyorum.

İddaa Tahmini

Her iki takımda da oyunun seyrini derinden etkileyecek eksikler ya da sakatlar yok. 2 sene önce Love olmadan finalde Cleveland takımının ne kadar zorlandığını hatırlıyoruz. Bu sezon neyse ki böyle bir sakatlık belası her iki takımı da bulmadı.Sezon içinde bu sahada oynanan maçı Golden State 35 sayı farkla kazanmıştı. Öyle bir farkın tekrarlanması elbette bu Cleveland’a karşı çok çok zor ama en azından ilk maçı kazanacaklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 / 1.20

Bets10 Oranı: MS 1 / 1.35Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir