Anasayfa / Galil Elyon / Hapoel Eilat – Galil Elyon İddaa Tahmini 14.05.24

Hapoel Eilat – Galil Elyon İddaa Tahmini 14.05.24

İsrail Winner Ligi kaybedenler etabı mücadelesinde Hapoel Eilat Salı günü saat 20:30’da Galil Elyon ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Eilat son 4 maçtan 3 tanesini kaybetti ve bu nedenle de 7 galibiyette kaldı, dolayısıyla b u gruptaki ilk 2 sıradan yani play-off hedefinden 4 galibiyet uzakta kaldılar… Önlerinde sadece 2 maç kaldığı için de şansları yok artık. Hedefleri son sıradan uzak kalarak ligde kalmaya çalışmak ki bu anlamda kritik bir maça çıkacaklar çünkü son sırada yer alan Sheva ile aralarında 1 galibiyetlik fark var. 

Elyon’un da durumu rakibinden farklı değil. Onlar da formsuzlar, son 3 maçtan ikisini kaybettiler ve 7 galibiyette kaldılar. Ama onlar adına daha sıkıntılı olan konu bunun son maçları olması. Yani kaybetmeleri ve Sheva’nın son 2 maçı kazanması durumunda lige veda edecekler. Kazanırlarsa ise ligde kalmayı garantileyecekler çünkü ikili averajda Sheva’dan öndeler. 

Eilat işler biraz daha rahat, bu maçı kazanırlarsa ligde kalmayı garantilemiş olacaklar. Elyon ise bu maçı kazansa bile Sheva’nın son 2 maçta ve Eilat’ın da son maçta alacağı sonuçlara göre ikili hatta üçlü averaj hesaplarına girebilir. Evindeki son 2 maçta Afula’yı 2 sayı ve Holon’u 13 sayı farkla geçen Eilat’ın bu kritik maçta da hata yapmayacağını, düşük farkla da olsa kazanarak ligde kalmayı garantileyeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.54
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.70
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …