Anasayfa / Basketbol Haber / Ivanovic’in Beşiktaş’a Maliyeti Eleştiri Aldı

Ivanovic’in Beşiktaş’a Maliyeti Eleştiri Aldı

Koç konusunda yaşanan gelişmeler yılan hikayesine dönen Beşiktaş cephesinde karar açıklanmış ve Karadağlı koç Dusko Ivanovic ile anlaşıldığı duyrulmuştu. 

Anlaşmanın 1 yıllık olduğunu biliyoruz ancak maliyeti tecrübeli koçun bu zorlu piyasada takımın başına getirilmesi konusunda ciddi eleştirilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Çünkü gelen haberlere göre Ivanovic önümüzdeki sezon için siyah beyazlılardan yaklaşık €500.000 kazanacak.

60 yaşındaki kariyerli koç, daha önce Baskonia, Barcelona, Panathinaikos ve Khimki gibi yüksek seviyedeki takımları da çalıştırmıştı. Ivanovic son olarak 2016-17 sezonunda Khimki’yi çalıştırmış ve sonrasında bugüne kadar bir takımın başında görev almamıştı.

Koçun transferinin ardından yaptığım açıklamayı da tekrar hatırlatmak istiyorum:

Şimdiye kadar çalıştırdığı takımların profil ve bütçelerine baktığımızda Beşiktaş onun için çok farklı ve zor bir deneyim olacak. Bu kez elinde oldukça sınırlı bir bütçe ve kötü geçen bir sezonun ardından artık başarı bekleyen ateşli bir taraftar grubu var. Ben Beşiktaş’ın bu geçiş döneminde daha mütevazi bir koçla ve mümkünse yerli bir isimle süreci yönetmesinin daha faydalı olacağını düşünüyordum…

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …