Anasayfa / FC Barcelona / Joventut Badalona – FC Barcelona İddaa Tahmini 10.06.22

Joventut Badalona – FC Barcelona İddaa Tahmini 10.06.22

İspanya Liga Endesa yarı final serisi 4. maçında Joventut Badalona Cuma günü saat 22:00’da FC Barcelona ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin lehine 7.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı  6.5 olarak açıklamış.

Badalona koç Duran liderliğinde beklentilerin üstüne çıktığı bir sezon geçiriyor. Bu seride de güçlü rakipleri karşısında şuana kadar gayet iyi iş çıkardılar, üst perdeden direndiler. 2. maçı Blaugrana’da kazandılar ama sonrasında evlerinde kaybederek avantajlarını kaybettiler, seride 2-1 geri düştüler. Şimdi evlerindeki 2. maçta tamam mı devam mı diyecekler, kaybetmeleri durumunda onlar için sezon bitecek ve tatile çıkacaklar. Son maçta iyi direnmelerine rağmen 77-83’lük skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta tecrübeli uzun Tomic 21 sayı, 5 ribaund ve Willis 17 sayı, 4 ribaund ile direnen isimler olmuşlardı.

Koç Saras’ın öğrencileri ise seride beklenenden fazla zorlandılar şuana kadar. Özellikle pota altında eski oyuncuları Tomic onların canını çok sıktı ama buna rağmen 2-1 öne geçmeyi başardılar. Artık bu maçı kazanmaları durumunda final biletini kapıp ezeli rakipleri Real’in karşısına çıkacaklar ki kaybetseler bile son maç, karar maçı kendi sahalarında oynanacak. Burada 83-77 ile kazandıkları maçta Nikola Mirotic süper yıldız kimliğini hatırlamış ve 18 sayı, 7 ribaund ile takımını taşıyan isim olmuştu. 

İki takım arasında kağıt üstünde hem kalite hem de seviye anlamında elbette ciddi farklar var. Ancak Badalona şuana kadar akıllı oynayarak ve mücadeleci kimliğini sahaya koyarak bu farkı olabildiğince kapattı. Son maçta da gayet iyi direnmişlerdi güçlü rakipleri karşısında. Bu tamam mı devam mı maçında da Tomic ve Ribas gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra Vives ve Willis’i de devreye sokarak sezonu tamamlasalar bile kolay pes etmeyeceklerini, yine direneceklerini ve handikapta kalacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.48
Rexbet Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Gine – Fildişi Sahilleri İddaa Tahmini 03.07.22

Fildişi’nde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri C grubu 6. maç gününde …