Anasayfa / Basketbol Haber / Khimki Robinson’ın Yerini Dolduruyor

Khimki Robinson’ın Yerini Dolduruyor

Geçtiğimiz sezon olarak tam olarak beklentileri karşılayamayan NBA patentli atletik uzunu Thomas Robinson ile yollarını ayıran Khimki, onun yerini tekrar bir başka NBA patentli uzun ile doldurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon Miami Heat forması ile izlediğimiz Jordan Mickey ile anlaştılar, resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

LSU çıkışlı atletik uzun, 2015 draftında Celtics tarafından 2.tur 33.sırada seçilmişti. J-Mick Celtics ve G-League’de geçen 2 sezonun ardından geçtiğimiz sezon için Miami Heat’e transfer olmuştu.

Jordan Mickey (2.02-1994)

NBA: 23 maç 12.3 dakika 4.0 sayı 3.5 ribaund 4.2 verimlilik

Atletik özellikleri ile ön plana çıkan Mickey, yetenek paketi yüksek bir oyuncu. Özellikle savunma tarafında Euroleague’de fark yaratabilecek bir isim. Hücumda da mobil ve çabuk bir uzun olmasının avantajını açık alanda kullanabiliyor ve ikili oyunları yüksek yüzde ile bitirebiliyor. NBA’de 4 numarada görev alsa da Avrupa basketbolunda hem 4 hem de 5 numarada süre alabilir. Khimki’ye geçtiğimiz sezon Robinson’un getirdiği enerjiyi, blok tehditini ve atletizm üstünlüğü verebilecek bir isim. Bunların yanında profesyonellik seviyesi Robinson’dan yüksek ve ona göre daha iyi bir takım oyuncusu. Özetle Khimki’nin bu hamlesiyle pota altında bir seviye daha yukarı çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Maccabi Tel Aviv – Kirolbet Baskonia İddaa Tahmini 12.03.20

Turkish Airlines Euroleague 29.hafta mücadelesinde Maccabi Tel Aviv Perşembe saat 22:05’de Kirolbet Baskonia ile karşılaşacak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir