Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Kolej koçlarına göre en iyisi halen Michael Jordan!

Kolej koçlarına göre en iyisi halen Michael Jordan!

Kolej koçları arasında yapılan bir ankete göre, “Tüm Zamanların En Büyük Oyuncusu” unvanı halen Michael Jordan’a ait.

İki kolej basketbol muhabiri, 100’den fazla kolej koçuna anket düzenledi ve basit bir soruyla yaklaştı: “Tüm zamanların en büyük oyuncusu kim?, MJ mi LeBron mu?”

Ankete göre, Michael Jordan, oyların yüzde 82’sini alarak LeBron James’i büyük oranda geride bıraktı.

Bir koç, oyunun bugün nasıl oynandığının aksine, NBA’in Jordan’ın zamanında nasıl farklı olduğu konusundaki argümanı ortaya koydu:

“LeBron’a saygısızlık etmiyorum, ama oyun şu anda Jordan’ın oynadığı zamandan çok farklı. Mike bugün o dönemki yaşlarında ve bu hareket özgürlüğü ile oynasaydı, 40 sayı ortalama yakalardı.”

Bir başka antrenör, LeBron’a, iki bireyin de basketbol sahası dışında topluma katkıları bağlamında yaklaştı.

“Adamı bir bütün olarak değerlendiriyorsak, LeBron derdim. Basketbol bazında Jordan’dan çok uzak değil – ve yıllar içinde ortaya koyduğu rakamlar resmen absürd. LeBron’un kendisini Jordan’dan ayırdığını düşündüğüm nokta, inandığı şeyle ilgili tutumları açısından olur. Açtığı o okul harika ve insanların hayatlarını değiştirecek. Ve kariyeri boyunca durduğu ve karşı durduğu şey, onu sporcuların “Rushmore Dağı’na” yerleştirir.”

Kaynak: SporxHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Lakers Nereye Kadar?

Son iki sezondur NBA yaz döneminde yaptığı hamlelerle gündeme oturan Los Angeles Lakers bu yaz …