Anasayfa / İddaa Tahminleri / Kolossos – Olympiakos İddaa Tahmini 12.05.24

Kolossos – Olympiakos İddaa Tahmini 12.05.24

Yunanistan Ligi kazananlar etabı mücadelesinde Kolossos Pazar günü saat 17:15’de Olympiakos ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 158.5 olarak açıklamışlar.

Kolossos bu etabın en zayıf halkası. Son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 10 galibiyette kaldılar, 6. sırada yer almayı sürdürüyorlar. Evlerindeki son maça baktığımızda bir diğer güçlü rakip Pana’ya beklenenden iyi direndiklerini ama düşük skorlu geçen mücadelede sonunu getiremedden 74-79 ile kaybettiklerini gördük. 20 Nisan’daki son sınavlarında ise deplasmanda Aris’i benzer bir senaryoyla bu kez 60-69 ile yenmeyi bilmişlerdi.

Olympiakos ise Euroleague play-off serisinde Barça’yı 2-3 ile devirerek üst üste 3. kez adını Final Four’a yazdırmayı başardı, sezonun en önemli hedefini gerçekleştirmiş oldu. Ligde ise kafaları rahat, topladıkları 23 galibiyetle normal sezonu 2. sırada bitirecekleri netleşti. Ezeli rakipleri Pana’ya yetişme şansları yok. Diğer yandan Euroleague’de olduğu gibi ligde de etkili savunma performansları sergilediklerini belirtelim, 26 maçta ortalama 69 sayıya izin verdiler sadece!

İki takım arasındaki kalite farkını anlatmaya gerek yok. Olympiakos her alanda rakibinden üstün bir takım. Elbette yoğun geçen Barça serisi sonrası bazı oyuncularını dinlendirecektir koç Bartzokas ama bunun savunma anlayışlarında bir değişiklik getirmeyeceğini düşünüyorum. Diğer yandan üretim konusunda biraz daha zorlanabilirler. Kolossos’un da zaten hücum tarafında sınırlı bir takım olduğunu biliyoruz. Bu maçta bana göre tüm faktörler düşük skoru gösteriyor. 

İddaa Oranı: ALT (158.5) – 1.60
Hovarda Oranı: ALT (158.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …