Anasayfa / Denver Nuggets / Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 28.04.24

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 28.04.24

NBA Batı Konferansı çeyrek final serisi 4. maçında Los Angeles Lakers Pazar günü saat 03:30’da Denver Nuggets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişler. 

Lakers bu sezon da hayal kırıklığı yarattı. Evet play-in’den 7. sırada çıkmayı başarmışlardı en azından ama bu seride şampiyon Denver karşısında bu kadar mahkum oynamalarını kimse beklemiyordu. Deplasmanda ilk 2 maçı kaybettikten sonra en azından evlerindeki ilk maçı kazanarak bize biraz daha heyecanlı bir seri izleteceklerini düşünülüyordu fakat Lebron ve arkadaşları 3. maçı da 7 sayı farkla kaybederek 3-0 geriye düştüler. Reddish ve Vanderbilt’i yine kullanamayacaklar, Wood’un durumu da maç saatinde belli olacak. 

Son şampiyon seriye çok iyi bir giriş yaptı. Karşılarında 2 tecrübeli süper yıldız olmasına rağmen takımın sadece Jokic’den ibaret olmadığını yine yeniden herkese hatırlattılar. Sağlıklı bir Murray ve formda forvet ikili Gordon ile Porter sayesinde Lakers 3 maçta da canını çok yaktılar. Evet Lebron ile Davis’i beklendiği gibi durduramadılar ama diğer parçaları devreye sokmadıkları için kazanmayı bildiler. Bu maç öncesinde de önemli bir eksikleri yok. 

Kağıt üstünde iki takım arasında bir fark olduğunu düşünmesem de basketbol sahada oynanıyor ve şuanda takım olarak çok daha iyi durumda olan taraf Nuggets. Jokic, Murray, Gordon, Porter liderliğinde seriyi bence daha fazla uzatmayacaktır. Burada Lakers’ı bir kere yenebileceklerini gösterdiler, bir kez daha yenerek seriyi süpüreceklerini tahmin ediyorum. Düşük farklarla da olsa kazanmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …