Anasayfa / Boston Celtics / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 28.04.24

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 28.04.24

NBA Doğu Konferansı çeyrek final serisi 3. maçında Miami Heat Pazar günü saat 01:00’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Heat play-in oynayarak 8. sıradan geldiği play-off’da tıpkı geçen sezon olduğu gibi sürpriz peşinde! Biliyorsunuz geçen sezon da aynı yoldan geçip NBA finaline kadar yürümüşlerdi! Normal sezonu NBA’in en iyi galibiyet yüzdesi ile bitiren ekibi Boston karşısında deplasmandaki ikinci maçı kazanarak seriye 1-1 eşitlik getirmişler, daha da önemlisi servis kırarak saha avantajını ele geçmişlerdi. Bu maçta da iki tecrübeli yıldız Butler ve Rozier’i kullanamayacaklar. 

Boston belirttiğim gibi normal sezonda sadece konferansı lider olarak bitirmemiş, aynı zamanda tüm ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip takımı olmuştu. Seriye de bu paralelde çok iyi girmişler, evlerindeki ilk maçı tam 20 sayı farkla farkla kazanmışlardı. Ancak ikinci maçta 10 sayı fark yiyerek soğuk bir duş aldılar ve artık turu geçebilmek adına Miami’de en az bir maç kazanmak zorundalar! Kornet’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Her ne kadar Heat, deplasmandaki 2. maçı kazanıp saha avantajını almış ve rakibine kolay lokma olmadığını göstermiş olsa da bu durum iki takım arasındaki kalite ve seviye farkını değiştirmiyor. Boston’un saha avantajını tekrar almak için hızlıca reaksiyon göstermesi gerekiyor ve bu maçta rakip yine Butler ile Rozier’i kullanamıyorken istedikleri galibiyeti alabileceklerini tahmin ediyorum. Son maçtaki 10 farklı yenilginin onları ekstra motive ettiğini düşünüyorum, bu maçta da onların çift haneli farkları görebileceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.63
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …