Anasayfa / İddaa Tahminleri / Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 13.02.24

Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 13.02.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Salı günü saat 04:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Grizzlies konferansın vasat ekiplerinden birisi. Sezon başından beri sakatlıklar yakalarını bırakmadı ve son 8 maçlarının tamamını kaybederken 18 galibiyette kaldılar, play-in potasından bile tam 8 galibiyet uzaktalar… Evlerindeki son 2 maçlarında ise Warriors’a tam 20 sayı ile ve Bulls’a ise beklenenden iyi direnseler de 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Rose, Bane, LaRavia, Smart gibi önemli parçalardan yine faydalanamayacaklar. 

Pelicans ise rakibinin aksine formda, son 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 31 galibiyete ulaşarak kendilerine 5. sırada yer buldular. Play-off potasında kalıcı bir yer edindiler, bunu sezon sonuna kadar korumak adına emin adımlarla ilerliyorlar. Evden uzaktaki son maçlarında ise Grizzlies gibi konferansın vasat ekiplerinden Blazers’ı 9 sayı farkla geçerek yine kalitelerini ortaya koymuşlardı. Williamson’un durumu maç saatinde belli olacak, başka önemli eksikleri yok. 

İki takım arasında bir siklet farkı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Grizzlies, play-in yarışında bile iddiası kalmamış vasat ekiplerden birisi. Rose, Bane, Smart ve sezonu kapatan Morant gibi önemli silahlardan yoksun durumdalar. Pelicans gibi formda bir rakip karşısında evlerinde olsalar bile bu eksiklerle beraber ayakta kalabileceklerini düşünmüyorum. Pelicans’ın kazanırken handikapı da geçeceğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.48
Hovarda Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …