Anasayfa / Genel / Minsk 2006 VEF Riga Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 27 Şubat 2017

Minsk 2006 VEF Riga Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 27 Şubat 2017

27 Şubat Pazartesi günü saat 19:00’da VTB ligin düşük kalibredeki takımlarından ikisi, Minsk 2006 ve VEF Riga karşı karşıya geliyor. 761 kodlu maçta iddaa Minsk 2006 lehine 3.5 handikap verilmiş ve toplam sayı baremi de 159.5 olarak açılmış. Yurtdışında ise Minks lehine 2 handikap açılmış ve toplam sayı baremi ise iddaa ile aynı açılmış.

Koç Griszczuk’un ekibi VTB ligin en düşük bütçeli takımlarından biri ki doğal olarak ligin de en zayıf halkalarından da biri konumundalar şuanda. Belarus temsilcisi 16 maç sonunda 4 galibiyete sahip ve aynı galibiyet sayısındaki Estonya ekibi Kalev ile 12.sırayı paylaşıyorlar. Son 3 maçlarından 1 galibiyet çıkardılar. Bu sezon kendi sahalarında oynadıkları 8 maçtan 3 galibiyet çıkarmayı başardılar. Hücum performansı adına VTB’nin en kötü takımlarından biri Minsk, ortalamada sadece 74 sayı bulabiliyorlar. Pota altındaki en önemli silahları Sırp Gagic’i de geçtiğimiz hafta ligimizden İBB’ye kaptırdılar. Zaten Şubat başında da Maras’ı kaybetmişlerdi. Şuanda iki Amerikalısı Joyce ve Gray dışında neredeyse hücumda üreten başka bir isimleri yok. İşin savunma tarafında ise lig ortalamalarını yakalamış durumdalar, maç başına 85 sayı görüyorlar potalarında.

Letonya temsilcisi VEF Riga VTB ligin dengeli ve orta şekerli takımlarından biri. Şuanda 7 galibiyetle 8.sıradalar ve 8 galibiyetli Astana ile Enisey artı 6 galibiyetli Novgorod ile çekişmeli bir play-off yarışının içerisindeler. Koç Gailitis’in ekibi son maçlarda düşüşe geçti, yakaladıkları 3 maçlık galibiyet serisinin ardından son 3 maçlarını kaybettiler. Bu sezon deplasmanda oynadıkları 8 maçtan sadece 3’ünü kazanabildiler. Hücum anlamında VTB’nin vasat takımlarından biri konumundalar, maç başına sadece 77 sayı bulabiliyorlar. Tecrübeli guard Blums ve genç uzun Meiers takımın hücum potansiyeli anlamında ön plana çıkan isimleri. İşin savunma tarafında ise lig ortalamalarının üzerinedeler, maç başına potalarında 82 sayı görüyorlar.VTB’de oynadıkları son 2 maçta da 159 sayı baremi aşılmadı ki Zenit gibi efektif bir hücum takımını dahi 82 sayıda tutmayı başarmışlardı. 

Riga rakibine göre takım düzenleri ve istikrar anlamında bir adım önde ve maçın da favorisi zaten. VTB’deki bir çok takımın aksine hücumda kontrollü oynayarak tempoyu aşağı çekmeye ve rakiplerini sert bir takım savunması ile durdurmaya, en azından yavaşlatmaya çalışıyorlar. Sınırlı hücum silahları bulunan Minsk’e karşı bu anlamda fazla zorlanmayacaklardır. Yüksek skor potansiyeline sahip olmayan bu iki vasat takımın mücadelesinde alt seçeneği ön plana çıkıyor. Geçen hafta oynanan Minsk-Astana maçının bir benzerini izlemeyi bekliyorum.

ALT 159.5 / 1.70 (iddaa)

ALT 159.5 / 1.90 (bets10)Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir