Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Monaco Eski Sakaryalı ile Anlaştı

Monaco Eski Sakaryalı ile Anlaştı

Banvit’in eski koçu Filipovski yönetimindeki Fransız ekibi AS Monaco, geçtiğimiz günlerde tecrübeli oyun kurucusu DJ Cooper’ın kişisel sebeplerden dolayı takımdan ayrılmasıyla önemli bir kayıp yaşamıştı. Bu boşluğu doldurmak için harekete geçtiler ve tanıdık bir isimle, son olarak ADATIP Sakarya BŞB‘de izlediğimiz Lazeric Jones ile anlaştılar, resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Jones’un adı transfer döneminde temsilcimiz Beşiktaş SJ ile de anılmış ancak taraflar anlaşma sağlayamamıştı.

28 yaşında olan 1.85 boyundaki guard, 2015-16 sezonuna Pınar Karşıyaka’da başlamış ancak yaşadığı sakatlık sonucu sezonun ilk bölümlerinde takımdan ayrılmıştı. 2016-17 sezonunun ortasında ise Sakarya BŞB’nin kadrosuna dahil olmuş ve takımın Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olarak Tahincioğlu Süper Lig bileti kapmasında önemli rol oynamıştı.

Ondan tam olarak Cooper’ın yerini doldurmasını beklemek hata olur. Onun kadar iyi bir organizatör ve pasör değil. Ama ondan çok daha delici bir oyuncu olmasının yanı sıra çok daha güvenilir bir 3 sayı tehditine de sahip. Eskiden koç Filipovski’nin zaman zaman Cooper-Robinson ikilisini birlikte oynatma lüksü vardı. Ama bu hamleyle Jones-Robinson ikilisini aynı anda sahada görmek pek kolay olmayacaktır çünkü benzer tarzda oyuncular. Bu da Lacombe’un sırtındaki yükü arttıracaktır.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 21.06.19

Cuma programında sınırlı sayıda maç var ama bu maçların ikisi yürek hoplatan, nefes kesen cinsten. …