Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Monaco Eski Sakaryalı ile Anlaştı

Monaco Eski Sakaryalı ile Anlaştı

Banvit’in eski koçu Filipovski yönetimindeki Fransız ekibi AS Monaco, geçtiğimiz günlerde tecrübeli oyun kurucusu DJ Cooper’ın kişisel sebeplerden dolayı takımdan ayrılmasıyla önemli bir kayıp yaşamıştı. Bu boşluğu doldurmak için harekete geçtiler ve tanıdık bir isimle, son olarak ADATIP Sakarya BŞB‘de izlediğimiz Lazeric Jones ile anlaştılar, resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Jones’un adı transfer döneminde temsilcimiz Beşiktaş SJ ile de anılmış ancak taraflar anlaşma sağlayamamıştı.

28 yaşında olan 1.85 boyundaki guard, 2015-16 sezonuna Pınar Karşıyaka’da başlamış ancak yaşadığı sakatlık sonucu sezonun ilk bölümlerinde takımdan ayrılmıştı. 2016-17 sezonunun ortasında ise Sakarya BŞB’nin kadrosuna dahil olmuş ve takımın Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olarak Tahincioğlu Süper Lig bileti kapmasında önemli rol oynamıştı.

Ondan tam olarak Cooper’ın yerini doldurmasını beklemek hata olur. Onun kadar iyi bir organizatör ve pasör değil. Ama ondan çok daha delici bir oyuncu olmasının yanı sıra çok daha güvenilir bir 3 sayı tehditine de sahip. Eskiden koç Filipovski’nin zaman zaman Cooper-Robinson ikilisini birlikte oynatma lüksü vardı. Ama bu hamleyle Jones-Robinson ikilisini aynı anda sahada görmek pek kolay olmayacaktır çünkü benzer tarzda oyuncular. Bu da Lacombe’un sırtındaki yükü arttıracaktır.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

fransa pro a basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Metropolitan Levallois – Asvel Villeurbanne İddaa Tahmini 08.12.19

Fransa JeepElite Pro A 12.hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Pazar saat 18:00’da Asvel Villeurbanne ile karşılaşacka. …