Anasayfa / Boston Celtics / New Orleans Pelicans – Boston Celtics İddaa Tahmini 31.03.24

New Orleans Pelicans – Boston Celtics İddaa Tahmini 31.03.24

NBA Batı ekibi New Orleans Pelicans Pazar günü saat 00:00’da Doğu ekibi Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın limitini 112.5 olarak açıklamışken Hovarda ise limiti 114.5 olarak belirlemiş.

Pelicans son dönemin formda ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar, 45 galibiyete ulaştılar ve kendilerine hedefledikleri gibi 5. sıradan play-off potasında kendisine yer buldular. Evlerindeki son 3 maçlarına baktığımızda ise ikisinde Portland’dan 107 sayı ve Thunder’dan 119 sayı yediklerini gördük. Yani savunmada pek güven vermedikleri bir gerçek. Bu maçta Alvarado ve Ingram’dan faydalanamayacaklar. 

Celtics ise son maçlarda istediği sonuçları alamadı, üst üste 2 yenilgi aldılar. Ama topladıkları 57 galibiyetle halen Doğu’nun zirvesinde yer alıyorlar. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 2 maçlarını üst üste kaybederken bile hücumda etkinliklerinden ödün vermediklerini gördük. Hawks’a iki maçta 118 sayı ve 122 sayı göndermişlerdi o maçlarda. Bu maç öncesinde önemli bir eksikleri bulunmuyor, tam kadro olduklarını söyleyebiliriz.

Celtics her ne kadar son 2 deplasman maçında üst üste Hawks’a kaybetmiş olsa da hücum performansı ile yine de öne çıkmıştı. Pelicans gibi dişli bir rakibi deplasmanda yenip yenemeyeceklerini söylemek güç. Ama konu skor üretimine gelince yine bizi yanıltmayacaklarını, güven vermeyen Pelicans savunmasının da onları yavaşlatamayacağını düşünüyorum. Tatum, Brown, Pelicans üçlüsünün liderliğinde 110 baremini zorlanmadan geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (112.5) – 1.48
Hovarda Oranı: Deplasman ÜST (114.5) – 1.89
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …