Anasayfa / İddaa Tahminleri / Orlando Magic – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 31.03.24

Orlando Magic – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 31.03.24

NBA Doğu ekibi Orlando Magic Pazar günü saat 02:00’da Batı ekibi Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 209.5 olarak açıklamışlar. 

Orlando bu sezonun flaş takımlarından birisi. Ancak son dönemde formsuz olduklarını, üst üste 3 maçlarını kaybettiklerini de belirtelim. Buna rağmen topladıkları 42 galibiyetle kendilerine 5. sırada yer buldular, Doğu’da play-off yarışının önemli oyuncularından biri konumundalar. Evlerindeki son 2 maçlarına baktığımızda ise yaşanan kayıpların temel nedeninin düşük tempo ve kısır skor performansı olduğunu söyleyebiliriz, o maçlarda sırasıyla 194 ve 197 sayı izlemiştik. Bu maçta Garry Harris ve Isaac’dan faydalanamayacaklar. 

Grizzlies ise Batı’nın zayıf ekiplerinden birisi. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve toplamda da 24 galibiyette kaldılar, yani play-in potasıyla da herhangi bir ilgileri yok, bu nedenle de formalite maçlarına çıkmaya devam ediyolar. Ayrıca sakatlıkların da canlarını çok yaktığını belirtelim. Bunun da etkisiyle skor üretiminde inişli çıkışlı performanslar sergiliyorlar. Örneğin son 2 deplasman maçlarında Spurs’e 97-99 ile kaybederken, son maçta ise şampiyon Denver’a 128-103 ile kaybetmişlerdi. Bu maçta Aldama, Konchar, Bane, Smart, Watanabe gibi önemli isimlerden yine yoksun olacaklar. 

Orlando kağıt üstünde daha iyi bir kadro. Son maçlarda formsuz bir görüntü verseler de evlerinde favori konumundalar. Ancak ben handikap bahislerini riskli görüyorum. Diğer yandan savunmalarına güvencim tam ki Grizzlies da genelde deplasmanda 100 sayının üstüne zor çıkabilen bir takım. Orlando’nun kontrollü oyunu ve agresif, fiziksel oyunu karşısında da üretimde sıkıntı yaşayacaklarını, bu sayede de maçın alta gideceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ALT (209.5) – 1.48
intobet Oranı: ALT (209.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …