Anasayfa / İddaa Tahminleri / New Orleans Pelicans – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 16.03.24

New Orleans Pelicans – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 16.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde New Orleans Pelicans Cumartesi günü saat 03:00’da Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Pelicans son dönemin formda ekiplerinden birisiydi, üst üste galibiyetler aldılar ama son maçlarını kaybederek bu güzel seride sona gelmiş oldular. Yine de topladıkları 39 galibiyetle kendilerine 5. sırada buldular, iddialı play-off takımlarından biri olduklarını söyleyebiliriz. Ancak evlerindeki performanslarının iyi olmadığını da hatırlatalım, son 4 maçtan 3 tanesini kaybettiler burada taraftarlarının karşısında. Son olarak Doğu’nun iddialı ekiplerinden Cavs’ı konuk etmişler ve fazla direnemeden tam 21 sayı farkla ezilmişlerdi. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

Clippers ise üst üste 2 maçını kaybettikten sonra kötü gidişe hızlıca dur demişti ve deplasmanda olmasına rağmen Doğu’nun play-in ekiplerinden Bulls’u tam 15 sayı farkla rahat geçmişlerdi. O maçta George 28 sayı, 5 ribaund, 7 asist ve Leonard 27 sayı, 5 ribaund ile öne çıkan isimler olurken, Powell 18 sayı ve Hyland da 17 sayı, 5 ribaund, 11 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. Westrbook yine yok, o maçta forma giyemeyen Harden’ın durumu ise netleşmedi henüz.

Her ne kadar Pelicans sezon genelinde iyi performanslar sergiliyor olsa da son dönemde bana güven vermiyor. Özellikle evlerinde Cavs’dan tam 21 sayı fark yemiş olmaları ve son 4 iç saha maçlarından 3 tanesini kaybetmiş olmaları işlerin yolunda olmadığının bir göstergesi. Diğer yandan Clippers ise Harden olmasa da Chicago deplasmanında George ile Leonard’ın dominant oyunlarının yanı sıra Powell ve Hyland gibi tamamlayıcılardan da yüksek verim alarak kazanmayı bilmişti. Bu deplasmanda da kazanmalarının sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Ama riski azaltmak adına lehlerine açılan handiklapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.44
Hovarda Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …