Anasayfa / İddaa Tahminleri / New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 17.03.24

New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 17.03.24

NBA Batı Konferansı mücdelesinde New Orleans Pelicans Pazar günü saat 02:00’da Portland Trail Blazers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler. 

Pelicans son 5 maçından 4 tanesini kazandı, formda bir dönemden geçiyor. Evlerindeki performanslarına baktığımızda da son 3 maçlarından ikisini kazandıklarını gördük. Hatta son olarak konuk ettikleri güçlü rakiplerden Clippers’ı 8 sayı farkla geçerek de tüm rakiplere mesaj vermişlerdi. Şuanda 40 galibiyetle 5. sırada yer alıyorlar, play-off potasında istedikleri yeri bulmuş durumdalar. Nance’dan faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok. 

Blazers ise Batı’nın zayıf ekiplerinden birisi, sadece 19 galibiyet toplayabildiler şuana kadar. Bununla berbaer son 3 maçlarından ikisini kaybettiklerini de belirtelim. Deplasmandaki son maçlarında ise güçlü rakiplerinden Wolves’a karşı beklenmedik şekilde direnmişler ama 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Bu maçta da önemli eksikleri olacak, Brogdon, Grant, Sharpe, Thybulle’dan faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında zaten net bir siklet farkı var. Bir de Blazers’ın özellikle Brogdon ve Sharpe gibi 2 tane ilk 5 oyuncusunun olmayacağı bir ortamda direnmesinin zor olacağını düşünüyorum. Ev sahibi ejibin McCollum, Ingram, Williamson, Valanciunas’dan oluşan etkili silahlarıyla sorun yaşamayacağını ve rakibin direncini geç olmadan kırararak çift haneli farkları görüp hanesine bir galibiyet daha yazdıracağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …