Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Nijerya – Mali İddaa Tahmini 15.08.23

Nijerya – Mali İddaa Tahmini 15.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının Nijerya ayağında, A grubu 2. maçında ev sahibi Salı günü saat 20:00’da Mali ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 13.5 handikap belirlemişler.

Nijerya kıtanın aslında güçlü basketbol ülkelerinden birisi ama son yıllarda bir düşüş yaşıyorlar ve bireysel anlamda ortadaki oyuncu kalitelerini takım olgusuna dönüştüremiyorlar. Buradaki ilk maçta da aynen bu şekilde bir mücadele ortaya koydular ve Senegal’e 93-87’lik skorla kaybetmekten kurtulamadılar. O maçta Iroegbu 24 sayı, 5 asist ile öne çıkarken, Metu 22 sayı, 10 ribaund ve Nuga 14 sayı, 4 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

Mali ise kıtanın zayıf basketbol ülkelerinden birisi. Bu turnuvaya da farklı bir kadroyla geldiklerini söyleyemeyiz. Devşirme oyuncuları yok ve koç Kante’nin elindeki kadroya baktığımızda Levallois’dan hatırlayacağınız Mamahadou Kante ve Lorient’den Djambo takımın öne çıkması beklenen isimler. Zaten başka da uluslararası seviyede tecrübeli isimlere sahip değiller. 

Her ne kadar Nijerya ideal kadrosundan uzak olsa da ilk maçta da gördüğümüz üzere Iroegbu ve Metu bu seviyelerde fark yaratabilecek isimler. Evet Senegal’e karşı Nuga da iyi destek olmasına rağmen yeterli olamadılar, savunmada zorlandılar. Ama Mali’nin onları zorlayabilecek düzeyde bir hücum verimliliği yok. Bu nedenle de Metu ve Iroegbu liderliğinde tempoyu yükseltip atarak kazanabilecekleri, handikapı geçebilecekleri bir maç olduğunu düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.67
Betroad Oranı: MS 1 (-13.5) – 1.89
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …