Anasayfa / NBA / Oklahoma City Thunder – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 24.08.20

Oklahoma City Thunder – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 24.08.20

NBA’de play-off heyecanı pazartesi akşamı 23:00’da oynanacak Oklahoma City Thunder Houston Rockets serisinin dördüncü maçıyla sürecek. Seride Houston Rockets 2-1 önde bulunuyor. İddaa bu maç için toplam sayı limitini 215.5, bets10 214.5 olarak belirlemiş.

Oklahoma City Thunder serinin üçüncü maçını uzatma sonunda 119-107 kazanarak ilk galibiyetini aldı. Maçın uzatmaya gitmesine PJ Tucker ve Danuel House’ın hataları sebep oldu. Üçüncü maç özelinde seride tutuk bir performans sergileyen Chris Paul nihayet varlığını hissettirdi. Thunder ilk kez gard üçlüsünden iyi verim almayı başardı. Schroder, Gilgeous-Alexander ve Paul üçlüsü toplamda 78 sayı üreterek Thunder’ı ilk galibiyetine taşıdı.

Houston Rockets cephesindeyse serinin son iki maçında Eric Gordon ve James Harden yayın gerisinden çember dövdüler. Jeff Green seri genelinde ekstra katkı vermemiş olsa maçın içinde kalmakta zorlanabilirlerdi. Üçüncü maçı yaptıkları basit hatalarla kaybettiler. James Harden uzatmada faul probleminden ötürü atılmamış olsa durumu 3-0’a getirip rahatlayabilirlerdi. Serinin ilk üç maçında sakatlığından ötürü süre alamayan Russell Wesstbrook’un dördüncü maçta oynayıp oynamayacağı belirsiz.

Houston Rockets rakibine oranla çok daha tecrübeli bir takım. Kazanılan iki maçta Steven Adams oyundayken rakiplerine 29 sayı fark atmayı başardılar. Oklahoma City Thunder kısa beşlerle oynayan Rockets karşısında bir türlü Adams’ı hücumda efektif kullanamadı. Koç Billy Donovan Danilo Gallinari’yi beşe çekip gardlara daha çok alan açmayı deneyebilirdi. Deneyimli beş numara son maçta dizinden sakatlandı. Dördüncü maçta oynayıp oynamayacağı net değil. Onun eksikliği Thunder için artı olabilir. Maçtan yüksek skor bekliyorum.

 

İddaa Oranı: Üst (215.5) – 1.45

Bets10 Oranı: Üst (214.5) – 1.44

Eksikler:

Oklahoma City Thunder: Steven Adams (belirsiz)

Houston Rockets: Russell Westbrook Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …