Anasayfa / İddaa Tahminleri / Olympiakos – PAOK İddaa Tahmini 13.05.23

Olympiakos – PAOK İddaa Tahmini 13.05.23

Yunanistan Ligi yarı final serisi ilk maçında Olympiakos Cumartesi günü saat 19:15’de PAOK ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 21.5 handikap belirlemişler. 

Euroleague’de temsilcimiz Fenerbahçe ile zorlu bir play-off serisi oynayan ve 3-2 kazanarak adını Final Four’a yazdıran Olympiakos, ilk hedefi gerçekleştirmenin morali ve rahatlığıyla ligde çeyrk final serisini bay geçtikten sonra yarı final serisine başlayacak. Burada Pana dahil her takıma karşı hem kadro kalitesi hem de tecrübe anlamında net anlamda üstün olduklarını söyleyebiliriz. Nitekim burada Barış ve Dostluk Salonu’ndaki son lig maçında diğer Selanik takımı Aris’i 97-73’lük skorla ezip geçmişlerdi. 

PAOK ise normal sezonu 4. sırada bitirdi ama buradan sonrasında tünelin karanlık olduğunu onlar da gayet iyi biliyorlar. Olympiakos karşısında direnmeleri çok zor olacak. Zaten deplasman karneleri de böyle bir sürprize yeltenemeyeceklerini gösteriyor aslında… Çeyrek finalde Promitheas’ı eleyerek yaptıkları sürpriz onlar adına gayet yeterli bir başarı, yarı finale gelmeleri ile hedeflerinin bile üstüne çıktıklarını söyleyebiliriz bu sezon. 

Bu sezon son olarak 26 Mart’ta karşılaşmışlar ve Olympiakos yine burada evinde oynadığı maçta rakibine hiç acımamış, tam 30 sayı farkla ezip geçmişti onları! Euroleague’de F4 biletini kapmanın moraliyle beraber seride ev sahibi avantajlarını da en iyi şekilde değerlendireceklerini düşünüyorum. Koç Bartzokas’ın geniş rotasyonu verimli kullanacağını, kendi sikletlerinde olmayan rakip karşısında ligde olduğu gibi sorun yaşamadan, handikapı geçerek kazanacaklarını, ilk maçtan mesaj vereceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-21.5) – 1.62
intobet Oranı: MS 1 (-21.5) – 1.88
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …