Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Orhun Ene: Önemli Olan Başarıyı Devam Ettirmek

Orhun Ene: Önemli Olan Başarıyı Devam Ettirmek

Geride kalan sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ile PTT Türkiye Kupası‘nda final oynayan TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, başarılarının bir projenin ürünü olduğunu aktardı.

Orhun Ene, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elde ettikleri başarıyı kalıcı hale getirmek istediklerini vurgulayarak, “Türkiye’de bu kadar bütçeli takımların olduğu bir ligde bunu gerçekleştirmek büyük başarı. Sportif anlamda iniş ve çıkışlar olabilir ama organizasyon anlamında çok kalıcı bir şey yaptık. Bundan sonra önemli olan bu başarıyı devam ettirmek. Başarıda devamlılık kulübü başka seviyelere taşıyacak. Onun için bir noktaya geldik ama burada kalıcı olmak bizim için önemli olacak.” diye konuştu.

Sezona belli bir hedef doğrultusunda başlamadıklarını dile getiren Ene, “Bursa’yı bir basketbol şehri yapma, burada basketbolu sevdirme, her rakiple aynı seviyede rekabet edebilecek bir oyunu sergileme, fair play, basketbolun evrensel kurallarını ortaya koyma ve gelişme adına kendimize kriterler koyduk. Bu kriterleri de doğru yaptığınız zaman hedefe de ulaşmış oluyorsunuz. Bu anlamda da mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“Doğru oyuncuları seçip, onları geliştirmemiz lazım”

Orhun Ene, başarılarını sürdürmek için çok çalışmaları gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Bu başarıda devamlılığı sağlamak bizim için en önemli kriter olacak. Burayı tutturabilmemiz için daha çok çalışmamız gerekiyor. Çünkü siz de bir hedef haline geliyorsunuz. Kolay değil. Biz çok parayla bu işi yapan bir ekip değiliz. Çok çalışmamız lazım. Doğru oyuncuları seçip, onları geliştirmemiz lazım. Geldiğimiz nokta bizi motive etti. Devamını getirme adına bu işe dört elle sarılmamızı gerektiriyor. Yetenekli oyuncu yetiştirmek çok önemli. Yetenekli oyuncu yetiştirip oynatmak ve daha üst liglere göndermek de çok önemli. Ancak bu geç geliyor. Bunun için de çalışıyoruz. İnşallah onu da elde edeceğiz.”

“TOFAŞ’ta mutluyum”

Orhun Ene, üçüncü sezonunu tamamladığı TOFAŞ’ta mutlu olduğunu vurgulayarak, “Kariyerimle ilgili bir planlama yapmıyorum. TOFAŞ ile 5 yıllık bir anlaşmamız vardı. İlk geldiğim dönemde bana güven duydular. Üçüncü sezonun sonunda da gayet güzel bir birlikteliğimiz var. Mutluyum. İki sezon daha buradayım. Burada işime odaklanmak, kulübü başarılı kılmak için elimden geleni yapacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Ene, Türk takımlarının Avrupa kupalarında son yıllarda başarı elde ettiğini ancak oyuncu yetiştirme konusunda sıkıntı yaşandığını dile getirerek, “Avrupa’da bir başarı var ama milli takımlar düzeyinde oynayan ve sorumluluk alan yetenekli oyuncular konusunda hala istenilen seviyede değiliz. Kulüpler bazında bütçe ve organizasyonların gelişmesi bir başarı getirmiştir ama bunun kalıcı olması isteniyorsa oyuncu yetişmesi lazım. İnşallah bunu da ileride yapacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: AA

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir