Anasayfa / Genel / Pınar Karşıyaka Darüşşafaka Doğuş Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 14 Nisan 2017

Pınar Karşıyaka Darüşşafaka Doğuş Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 14 Nisan 2017

14 Nisan Cuma günü saat 19:00’da başlayacak Türkiye Basketbol Süper Ligi mücadelesinde play-off’u garantilemek ve iyi bir sıra kapmak isteyen Pınar Karşıyaka ilk dörtteki yerini kaybetmek istemeyen Darüşşafaka Doğuş’u ağırlayacak. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da ev sahibi takım lehine 3.5 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 160.0 olarak set edilmiş. İddaada 653 ve 741 kodlarıyla açılan maçta ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlenmiş ve toplam sayı limiti de 158.5 olarak set edilmiş.

Koç Markovic ve ekibi Şampiyonlar Ligi’nden elendikten sonra son haftalarda tamamen lige konsantre oldular ki iyi de iş çıkardılar ve son 3 maçlarını kazandılar. Şuanda 14 galibiyetle 7.sıradalar ve alttan gelen Gaziantep ile hemen üstlerindeki Galatasaray ile play-off yarışında daha iyi bir sıralama kapabilmek için uğraşıyorlar. Evlerinde her zamanki gibi bu sezon da etkililer 12 maçtan 9 galibiyet çıkarmayı başardılar. Son maçlarda Summers ve Brown ön plana çıkarak takımlarını sırtladılar ancak bu maçta anneannesini kaybeden ve ABD’ye giden Brown’dan faydalanamayacaklar. Ayrıca omzundaki sakatlık iyileşmeyen Ponitka’nın ve topuğundaki sakatlığı tam olaray iyileşmeyen tecrübeli Soner’in de oynamaları zor görünüyor. 

Darüşşafaka Doğuş da son maçlarında etkili bir performans sergileyerek Euroleague’de play-off biletini kapmayı başardı. Ligde ise 18 galibiyetle 4.sıradalar ve yerlerini koruyup play-off’a ev sahibi avantajı ile girebilmek adına son maçlarda az hata yaparak kendilerini 1 maç geriden takip eden Banvit’i altta tutmaları gerekecek. 5 maçtır kaybetmiyorlar ve son 4 deplasman maçlarından da 3 galibiyet çıkarmayı başarmışlardı. Wilbekin, Wanamaker ve Clyburn takımın en önemli skor opsiyonları, son maçlarda formda oldukları zaman ne kadar fazla can yakacaklarını bir kez daha gösterdiler. Bu zorlu deplasmanda da koç Blatt’ın en önemli kozları olacaklar. Daçka bu sezon ligde oynadığı 13 deplasman maçından 8 galibiyet çıkarmayı başardı, fena iş çıkarmıyorlar evlerinden uzakta da. 

Tam kadro olan Karşıyaka’nın evinde ne kadar dirençli ve diri bir takım olduğunu biliyoruz. Ancak özellikle hücumda Brown’un eksikliğini çok hissedecekler. Zaten Ponitka yok ve yük fazlasıyla Green’in omuzlarında olacak. Darüşşafaka’nın güçlü ve formda guard rotasyonunu da düşününce Green’in tek başına ayakta kalabilmesi hiç kolay görünmüyor. Deplasmanlarda da iyi basketbol oynayan Daçka’nın eksik Karşıyaka’yı geçerek ilk 4 şansını zora sokmayacağını düşünüyorum, handikapı da aşarlar.

İddaa Oranı: MS2 / 1.45

Bets10 Oranı: MS2 / 1.56Hakkında basketboltahmin

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir