Anasayfa / Hazırlık Maçları / Portekiz – Slovakya İddaa Tahmini 23.06.22

Portekiz – Slovakya İddaa Tahmini 23.06.22

Hazırlık Maçları kapsamında Portekiz Perşembe günü saat 22:00’da Slovakya ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 9.5 olarak açıklamış.

Portekiz, Avrupa’nın zayıf basketbol ülkelerinden biri. Yerel liglerinin kötü olmasının yanı sıra farklı ülkelerde oynayan yani misyoner diyebileceğimiz oyuncuları da yok. Dolayısıyla da milli takım seviyesinde de en zayıf takımlarından biri konumundalar. Dünya Kupası elemelerinde de ilk 4 maçlarını üst üste kaybetmişlerdi ve gruptan çıkma şansları kalmadı. Son 2 maçlarını üst üste güçlü Fransa ile oynamışlar ve deplasmanda 38, içerde 13 sayı farkla yenilmişlerdi. Brito ve Borovnjak takımın öne çıkan isimleri konumundalar. 

Slovakya’nın da Avrupa basketbolundaki konumu Portekiz’den çok farklı değil özellikle yerel lig anlamında. Ama bunun yanında onların misyoner statüsünde, başka ülkelerde oynayan oyuncuları var. Nitekim onlar da Dünya Kupası elemelerindeki ilk 4 maçlarını kaybetmişlerdi ama Portekiz gibi ciddi farklar yemediler. Son 2 maçlarında üst üste güçlü Sırbistan ile oynamışlar, deplasmanda 12 ve içer de 8 sayı farkla yenilmişler, gayet iyi direnmişlerdi. Yeni sezonda Bahçeşehir’de izleyeceğimiz Brodziansky, Dolezaj, Korner ve Ihring takımın öne çıkan isimleri.

Avrupa kıtasının iki zayıf basketbol ülkesinin karşılaşmasını izleyeceğiz bu hazırlık maçında. İki ekibin de Dünya Kupası elemelerinde üst tura çıkma şansları yok. Ancak bu kadar denkliğin yanı sıra Slovakya’nın daha derli toplu bir takım olduğunu ve basketbol bilgisi artı tecrübesi daha yüksek oyunculardan kurulu olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Bu maçta da kesinlikle kolay lokma olmayacaklarını hatta denk rakipleri karşısında kazanmalarının bile sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle de lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+10.5) – 1.52
Rexbet Oranı: MS 2 (+9.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …