Anasayfa / BKT EuroCup / Prometey – Joventut Badalona İddaa Tahmini 07.02.24

Prometey – Joventut Badalona İddaa Tahmini 07.02.24

BKT EuroCup A grubu 18. ve son hafta mücadelesinde Prometey Çarşamba günü saat 20:00’da Joventut Badalona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet toplam sayı limitini 171.5 olarak açıklamışlar. 

Ukrayna ekibi halen ülkede devam eden olağanüstü hal nedeniyle iç saha maçlarını Letonya’nın Riga kentinde oynuyor. Son dönemde 3 maçtan 2 galibiyet alarak 9 galibiyete ulaştılar ve kendilerine 6. sırada yer edindiler, play-off biletini de garantilediler. Artık son maçların ardından sadece sıralamadaki yerleri belli olacak. Bu maçı kazanmaları durumunda diğer sonuçlara ve averaj hesaplarına göre 4. sıraya kadar çıkabilecekler ki bu da play-off’da ev sahibi avantajı demek! Son 2 maçlarına baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktanın yüksek skor olduğunu gördük, sırasıyla 218 ve 200 sayı üretilmişti o maçlarda.

Badalona ise 17 maçtan 12 galibiyet çıkardı ve bu sayede de kendisine 4. sırada yer buldu. Onlar da elbette play-off biletini garantilediler ama 3. sıra şansları kalmadı ve play-off’a ev sahibi avantajı ile girebilmek için yan, 4. sırayı garantileyebilmek adına bu maçı kazanmak durumundalar. Aksi durumda çok karışık hesapların içinde bulabilirler kendilerini. En azından kaybetseler bile Prometey’e karşı sahip oldukları 3 sayılık avantajı korumaları gerekiyor. 

İki takım arasında gerek kağıt üstünde kadro kalitesi anlamında gerekse sahaya koydukları performans anlamında bir eşitlik olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle de beklentim denk güçlerin kapışması şeklinde olacak. İki takımın da galibiyete ihtiyacı var sıralama ve play-off ev sahipliği avantajı açısından. Bu nedenle de sahada yüksek motivasyonla mücadele edeceklerini, bu durumun da bize son haftalarda izlettikleri gibi yüksek tempo ve bol skoru tetikleyeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (171.5) – 1.47
Rexbet Oranı: ÜST (171.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …