Anasayfa / FC Barcelona / Real Madrid – FC Barcelona İddaa Tahmini 29.05.24

Real Madrid – FC Barcelona İddaa Tahmini 29.05.24

İspanya Liga Endesa yarı final serisinde El Clasico izleyeceğiz! İlk maçta Real Madrid Çarşamba günü saat 21:30’da FC Barcelona‘yı konuk edecek. Hem iddaa hem de intobet misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Real normal sezonu Endesa’da ikinci sırada bitirmiş ve çeyrek finalde Granca karşısında özellikle deplasmanda zorlansa da hata yapmamış ve seriyi 2-0 ile süpürmüştü. Ancak sonrasında Euroleague finalinde Pana karşısında iyi başladığı maçın son çeyreğinde tam anlamıyla havlu atmış, farklı bir kayıpla şampiyonluk ünvanını koruyamamıştı. 26 Mayıs’daki o yenilginin üstünden daha 3 gün bile geçmedive şimdi bu maça çıkacaklar. Ama farklı olarak bu kez kendi sahalarında, taraftar desteği arkalarında, bildikleri, alıştıkları potalara şu atacaklar!

Barça ise normal sezonu 3.sırada bitirmiş ve Euroleague Final Four’unda yer almadığı için çeyrek final serisinden yani 23 Mayıs’dan sonra dinlenmeye geçmişti. Yaklaşık bir haftadır bu maça hazırlanıyorlar. Ancak Tenerife serisinde zorlandıklarının altını çizmemiz lazım. Evlerindeki maçta son bölüme kadar farkı çift hanelere çıkaramamışlardı, deplasmanda da rakibin nefesini son ana kadar enselerinde hissetmişler, 5 sayı ile kazanmışlardı. 

El Clasico’yu bu kez erken izleyeceğiz. Normalde ilk 2 sırayı paylaşıyorlardı ve finalde bu eşleşmeyi görüyorduk. Ama bu sezon Malaga planları, rutini bozdu. Real, Pana’ya farklı kaybettiği finalin moral bozukluğu ve yorgunluğu ile geliyor olsa da evinde oynamanın avantajına sahip. Barça ise Tenerife karşısında iyi sinyaller vermemişti ki seriye de dezavantajlı başlıyorlar, deplasmanda kazanmadan finale çıkamazlar. Bunlara ek olarak Real’in pota altının daha güçlü ve formda olduğunu, genel anlamda da daha geniş bir kadroları olduğunu biliyoruz. Dış şutlara dayalı oynuyorlar ve evlerinde bildikleri potalara daha yüzdeli atacaklarını, bu sayede de kazanan taraf olacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.51
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Real Madrid İddaa Tahmini 12.06.24

İspanya Liga Endesa final serisi 3. maçında UCAM Murcia Çarşamba günü saat 21:30’da Real Madrid …