Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: İspanya Koç Konusunda Kararını Verdi

RESMİ: İspanya Koç Konusunda Kararını Verdi

Bildiğiniz üzere İspanya Milli Takımı‘nın başında bulunan İtalyan koç Sergio Scariolo, geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Toronto Raptors‘ın teknik ekibine asistan koç olarak dahil edilmişti. Bunun üzerine de İspanya Basketbol Federasyonu ve tecrübeli koç arasında ilerleyen süreç için görüşmeler yapıldı.

Son durumda İspanya Basketbol Federasyonu kararını verdi ve Sergio Scariolo’nun A milli erkek basketbol takımının başında kalmasını onayladı. Böylelikle İtalyan koç Eylül, Kasım-Aralık ve Şubat dönemlerindeki 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu maçlarında takımının başında olabilecek.

Tecrübeli koç, yapılan son toplantıda tüm eleme maçlarında takımın başında yer alacağına garanti vermiş ve bu konuda Toronto Raptors’dan da aldığı izinleri de sunarak İspanya Basketbol Federasyonu yetkililerini ikna etmiş ve 2020 yılına kadar görevnin başında yer alacak.

İspanya ikinci turda, A milli takımımız ile beraber I grubunda yer alacak ilk turdan getirdiği 6 galibiyetle şuanda lider durumda. Maç programları ise şöyle; 14 Eylül’de ve 2 Aralık’ta Ukrayna, 17 Eylül’de ve 22 Şubat’ta Letonya, 29 Kasım’da ve 25 Şubat’ta ise Türkiye ile karşılaşacaklar.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini 13.11.19

NBA normal sezonda Philadelphia 76ers Çarşamba sabaha karşı evinde Cleveland Cavaliers’ı ağırlayacak. İddaa bu müsabakada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir