Güncel
Anasayfa / İddaa Tahminleri / San Antonio Spurs – Phoenix Suns İddaa Tahmini 24.03.24

San Antonio Spurs – Phoenix Suns İddaa Tahmini 24.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Pazar günü saat 03:00’da Phoenix Suns ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Spurs ligin en zayıf takımlarından birisi. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve toplamda da 70 maçtan sadece 15 galibiyet çıkarabildiler. Play-in potasından tam 21 galibiyet uzakta kaldıkları için herhangi bir iddiaları yok, haftalar önce başladıkları üzere sezonun kalanını formalite için oynuyorlar. Evlerindeki son 2 maçlarında güçlü Dallas’a beklenenden iyi direnmişler ama 6 sayı farkla yenilmişler, denk rakiplerden Grizzlies’a ise 23 Mart’ta 2 sayı farkla son nefeste yine kaybetmişlerdi. Eksikleri yok, tam kadro olacaklar. 

Suns cephesinde ise işler yolunda, son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de kendilerine 41 galibiyetle 6. sırada yer buldular. Ancak alttan gelen Dallas ve Kings onları çok yakından takip ediyorlar, bu nedenle sezonun bitmesine artık 12 maç kala ekstra dikkatli olmalılar yoksa kendilerini play-off potası dışında bulabilirler. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 2 maçlarında Spurs kalibresindeki Doğu’nun zayıf ekiplerinden Hornets’ı 11 sayı farkla rahat geçerken, Doğu’nun güçlü ekiplerinden Bucks’a ise fazla direnememişler ve 11 sayı farkla yenilmişlerdi. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

İki takım arasında net bir siklet farkı var. Özellikle Suns’da Büyük Üçlü Booker, Durant, Beal’ın yanı sıra Nurkic, Gordon, Allen gibi tamamlayıcıların da sağlıklı olduğu bir ortamda Spurs gibi vasat bir takımın evinde dahi olsa onlara karşı hiç şansının olmayacağını düşünüyorum. Play-off yarışında kritik bir viraja giren ve alttan gelen Dallas ile Kings’e yakalanmak istemeyen Suns’ın tüm rakiplerinin rahat yendiği Spurs karşısında sürprize izin vermeyeceğini, handikapı geçerek rahat bir galibiyet alacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …