Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / TOFAŞ Pınar Cup’a Galibiyetle Başladı

TOFAŞ Pınar Cup’a Galibiyetle Başladı

Pınar Karşıyaka‘nın ev sahipliğinde düzenlenen Pınar Cup‘ın ilk gününde TOFAŞ, ev sahibi Pınar Karşıyaka’yı 75-66 geçti.

Takımlar maça tutuk başladı, tempo düşüktü. Birbirlerini tarttıkları ve savunmada sertlikten ödün vermedikleri ilk çeyreği TOFAŞ 14-12 önde tamamladı. İkinci çeyreğe etkili başlayan Pınar Karşıyaka maça ortak olmayı başarsa da sonrasında Garrett liderliğinde açık alanda etkili olan TOFAŞ farkı açmaya başladı ve devrede soyunma odasına 38-29 üstünlükle girdiler.

Üçüncü çeyrekete Walker ve Gailius ile hücumda efektif oynayan ev sahibi Pınar Karşıyaka, farkı 4 sayıya kadar düşürdü. Pota altında da Marei’yi devreye sokmayı başaran koç Çıvgın ve öğrencileri savunmada da dirençlerini korudukları için skoru eşitlediler. Son çeyreğe 49-49 beraberlikle girildi.

Son çeyrekte pota altını bu kez doğru ve verimli kullanan taraf TOFAŞ olunca, farkı da 5 sayıya kadar çıkardılar. Sonraki bölümde TOFAŞ’ın savunmadaki zaaflarını ve hatalarını iyi değerlendiren Pınar Karşıyaka, Walker’ın yüzdeli dış şutları ile öne de geçmeyi başardı. Ancak Muhsin ile tekrar boyalı alanı doğru kullanmaya başlayan TOFAŞ, Pınar Karşıyaka’nın basit top kayıplarını da değerlendirerek farkı açmaya başladı ve 9 sayıya çıkardı. Sonrasında da farkı korudu Bursa ekibi ve galibiyete ulaştı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …