Anasayfa / İddaa Tahminleri / Tofaş – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 28.01.24

Tofaş – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 28.01.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 18. hafta mücadelesinde Tofaş Pazar günü saat 20:30’da Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 168.5 olarak açıklamışlar. 

Tofaş cephesinde işler yolunda gitmiyor. Koç Ene’nin öğrencileri son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve play-off potası ile aradaki fark açılıyor giderek. Ayrıca düşme potasıyla da 2 galibiyetlik bir fark kaldı aralarında. Bursa’daki son 3 lig maçlarına baktığımızda ise sortak noktanın yüksek tempo ve hücum basketbolu olduğunu görebiliriz, o maçlarda sırasıyla 184, 174 ve 166 sayı çıkmıştı. Son olarak geçen hafta konuk ettikleri güçlü rakipleri Beşiktaş’a 81-85 ile kaybetmişlerdi.

Merkezefendi ise son 2 maçını üst üste kazanarak önemli bir çıkış yakaladı ve 6 galibiyete ulaşarak düşme potasından en azından bir adım uzaklaşarak nefes aldı. Son 5 lig maçlarına baktığımızda 4 tanesinde ortak noktanın yüksek tempo ve bol skor olduğunu görebiliriz, bize sırasıyla 172, 201, 165, 189 sayı izletmişlrdi. Ancak hafta içi yıldız uzunları Wright’ı Olympiakos’a kaptırdılar. Aynı zamanda sezonu kapatan Hudson’un yerine guard rotasyonuna Sibande’yi eklediler, bu maçta ilk kez forma giymesi bekleniyor. 

Elbette kağıt üstünde Tofaş daha kaliteli bir kadroya sahip ama son haftalarda oynadıkarı basketbolla iyi sinyaller vermiyorlar, özellikle savunmada çok zorlanıyorlar. Merkezefendi ise son dönemin formda ekiplerinden birisi, iyi basketbol oynuyorlar ve hücumda etkililer. Evet Wright’ın gidişi onları negatif etkileyecek ama Mason, Badzim ve yeni transfer Sibande de skor potansiyelleri yüksek isimler. Tofaş’ın temposuna ayak uyudurup yumuşak savunmalarına karşı atarak direnmeye çalışacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.54
Bets10 Oranı: ÜST (168.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Hırvatistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

GKK Sibenka – Dubrava İddaa Tahmini 20.02.24

Hırvatistan Ligi 20. hafta mücadelesinde GKK Sibenka Salı günü saat 20:00’da Dubrava ile karşılaşacak. Best10 …