Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Türk Telekom Eski Efesli ile İmza Aşamasında

Türk Telekom Eski Efesli ile İmza Aşamasında

Sezonu Anadolu Efes‘te tamamlayan ama özellikle koç Ataman geldikten sonra dakikaları düşen Sırp uzun Vladimir Stimac ile beklendiği gibi sezon sonunda yollar ayrılmıştı. Ülkemizi Eurocup’da temsil edecek olan Türk Telekom Stimac ile görüşmeleri sıkılaştırdı ve gelen haberlere göre taraflar 1+1 şeklinde bir kontrat üzerinde anlaşmaya vardılar. Resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Milli takım seviyesine kadar da yükselen Sırp uzun, ülkemizde ilk olarak Olin Edirne forması giymiş, sonrasında Banvit ve Beşiktaş formalarını da terletmişti. Özellikle bir önceki sezon Beşiktaş’ta harikalar yaratan Stimac, bu sayede Euroleague kontratını da kapmıştı.

Vladimir Stimac (2.10-1987)

Euroleague: 30 maç 18:13 dakika 9.4 sayı 5.8 ribaund 1.0 asist 13.9 verimlilik

Koç Sarıca yönetiminde Beşiktaş’ta yaşadığı başarının ardından Euroleague’in yolunu tutan Stimac, aslında parkede kaldığı kısıtlı sürelerde fena iş çıkarmamış ama koç Ataman’ın mobil uzunlu sistemine uygun olmadığı için geri planda kalmıştı. Ribaundlar ve alçak posttaki etkinliği ile Eurocup seviyesinde fark yaratabilecek bir uzun olduğunu düşünüyorum. Üstelik Telekom’un Landesberg gibi etkili bir dış silahı da var ki Stimac sayesinde savunmalar gömüldüğünde ona da daha fazla fırsat çıkacağını düşünüyorum. Tabi tek problem ağır ayakları nedeniyle ikili oyun savunmasında yaşadığı zaaf. Koç Gören yönetiminde takım olarak bu açığı kapatmaları gerekecek.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 17.02.19

Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kupası‘nda final heyecanında Anadolu Efes Pazar saat 19:00’da Fenerbahçe Beko ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir