Anasayfa / Basketbol Haber / Ufuk Sarıca: ”Bir takım dezavantajlarımız var”

Ufuk Sarıca: ”Bir takım dezavantajlarımız var”

Amacımız Grubu 1.Sırada Bitirmek

Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, her maçın ayrı önem taşıdığının altını çizerek, “Tek bir amacımız var, arka arkaya iki maçı da kazanarak grubu 1. sırada bitirmek.” dedi.

İki maçın da Türkiye’de oynanacak olması nedeniyle çok daha önemli bir duruma geldiğine değinen Sarıca, “İki maçı da kazanırsak, 4 galibiyete ulaşıyoruz, belki de ikinci tura başladığımız zaman İspanya’dan sonra en avantajlı durumda olma ihtimalimiz var. Bu işin ikinci aşaması var ama şu an elimizde 4 galibiyetle bitirme şansı bulunuyor. Bu da iyi bir rakam, bunun için elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen sene kadroda başlatılan bir yenileme olduğunu hatırlatan Sarıca, şunları kaydetti:

“Bir yeni devşirme oyuncumuz da var. Sonuçta burada hangi kadroyla olursak olalım tek hedefimiz var, buna odaklanmış durumdayız. Belki bir takım dezavantajlarımız var. Geç toplanmamızdan dolayı hazırlık maçı yapamamamız, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz gibi isimler geçen seneden beri yoklar. Bunları hiçbir şekilde söz konusu etmeyip, genç ve tecrübeli karışık kadroyla bu iki maçı kazanmaktan başka hedefimiz yok. Umut ediyorum burada dolu tribünler önünde oynayacağız. Ankara seyircisi, her zaman milli takıma destek olmuştur. Bundan önce Bursa’da oynadığımız maçlar da mükemmeldi, çok güzel bir ortam vardı. Bursa’ya da teşekkür etmek istiyorum. Ankara’daki iki maçı da dolu tribünlere oynayacağımıza inanıyorum. Taraftarların coşkusuyla inşallah iki maçı da kazanacağız.”

Kaynak: AA

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

fransa pro a basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Limoges – Chalons Reims İddaa Tahmini 26.10.19

Fransa JeepElite Pro A 6.hafta mücadelesinde Limoges Cumartesi saat 21:00’da Chalons Reims ile karşılaşacak. Hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir