Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valur Reykjavik – UMF Grindavik İddaa Tahmini 29.05.24

Valur Reykjavik – UMF Grindavik İddaa Tahmini 29.05.24

İzlanda Ligi final serisi 5. ve son maçında Valur Reykjavik Çarşamba günü saat 22:15’de UMF Grindavik ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.48 olarak açıklamışken Hovarda ise oranı 1.62 olarak belirlemiş.

Normal sezonu lider olarak tamamlayan Valur doğal olarak ligin en güçlü şampiyonluk adayı. Final serisinde ise denk rakipleri karşısında beklendiği gibi zorlandılar şuana kadar. Ama saha avantajını kaybetmediler, evlerindeki 2 maçı da kazanarak deplasmanda direnerek kaybettikleri 2 maça rağmen karar maçını burada evlerinde oynama şansını elde ettiler. Son maçta deplasmanda olmalarına rağmen son topta, 2 sayı ile kaybetmişlerdi.

Normal sezonu 2. sırada bitiren Grindavik ise bu seriye dezavantajlı başlamıştı. Nitekim deplasmandaki 2 maçı da kaybettikleri için servis kıramadılar ve evlerindeki 2 maçı kazanmaları onları sadece seriyi 5. maça taşıma konusunda yardımcı oldu. Ancak bu karar maçını da yine deplasmanda oynamak zorundalar. Son maçı evlerinde evet kazandılar ama çok zorlandıklarını biliyoruz, son nefeste 80-78 ile kazanabilmişlerdi. 

Seri 2-2’ye gelmiş olsa da sahada oynanan basketbol ve kadro kalitesi anlamında ben Valur’un rakibinden üstün oduğunu düşünüyorum. Nitekim bu sahadaki 2 maçı 10 sayı ve 18 sayı gibi net farklarla kazandıklarını görmüştük zaten. Artık kazananın kupayı kaldıracağı bu maçta Badmus, Booker, Acox gibi kaliteli silahlarla hata yapmayacaklarını, galibiyete ulaşarak taraftarları ile beraber kupa sevinci yaşayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.48
Hovarda Oranı: MS 1 – 1.62
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Trefl Sopot – Wilki Morskie Szczecin İddaa Tahmini 16.05.24

Polonya Ligi final serisi 7. ve son maçında Trefl Sopot Pazar günü saat 21:00’da Wilki …