Anasayfa / Estonya-Letonya Ligi / Ventspils – Viimsi İddaa Tahmini 06.01.23

Ventspils – Viimsi İddaa Tahmini 06.01.23

Estonya-Letonya Ligi mücadelesinde Ventspils Cuma günü saat 20:00’da Viimsi ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Ventspils ligin son dönemde formsuz ekiplerinden birisi, son 5 maçlarından 4 tanesini de kaybettiler zaten. Bu nedenle de 9 galibiyette kaldılar ve play-off potasında kendilerine zor yer bulabildiler. Evlerindeki son maçlarından ikisinde Ogre’ye 1 sayı ile son nefeste kaybederken, Rapla’yı 8 sayı farkla geçmişler ve güçlü Kalev’e ise 10 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Yılın kendileri adına o son maçında Ausejs 20 sayı ve Mediss 14 sayı ile direnen başlıca isimlerdi.

Viimsi de rakibi gibi 9 galibiyete sahip ama farkları onların 2 maçlarının eksik olması, bu nedenle daha iyi bir galibiyet yüzdesine sahip oldularının altını çizelim. Nitekim son 3 maçlarından ikisini kazanarak da formda olduklarını göstermişlerdi. Son deplasman maçlarında da zayıf rakipleri Tallinna’yı zorlanmadan 11 sayı farkla yenmeyi bilmişlerdi. 2022’nin o son maçında Lips 27 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile MVP performansı sergilerken, Toppin 23 sayı, 6 ribaund ve Harris 11 sayı, 13 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım arasında puan tablosunda da görebileceğimiz üzere bir denklik söz konusu. Hatta son dönemdeki form grafiklerine bakarsak misafir takım konumundaki Viims’in daha formda, daha diri olan taraf olduğunu da söyleyebiliriz. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen sıralamadaki avantajlarını kaybetmemek adına savaşıp, direneceklerini ve Lips, Toppin, Harris üçlüsünün liderliğinde en azından çift haneli farklarla yenilmeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.63
intobet Oranı: MS 2 (+8.5) – 1.86
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Olympiakos – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 27.01.22

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Olympiakos Cuma günü saat 22:30’da Maccabi Tel Aviv ile …