Anasayfa / Basketbol Haber / Ağaoğlu: 27 Milyon Borcu Olan Basketbolun Trabzon’la Anılması Hoş Değil

Ağaoğlu: 27 Milyon Borcu Olan Basketbolun Trabzon’la Anılması Hoş Değil

Trabzonspor ile Basketbol Kulübü arasındaki alacak meselesi bugün gündeme gelen yeni bir gelişme ile yeniden alevlendi.

Önceki açıklamalar ve gelişmeler için tıklayınız.

Trabzonspor’da Başkan Muharrem Usta döneminde Basketbol Kulübüne aktarılan 11 Milyon TL’nin faizi ile birlikte geri alınması için işlem başlatıldığı öğrenildi. Trabzonspor’un, yasal faizi ile birlikte yaklaşık olarak 13 Milyon TL’yi Basketbol kulübünden geri istemesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu konu ile ilgili olarak Haber61’e yaptığı açıklamada “Ben zaten canımla boğuşuyorum, bir de borcu 27 Milyon TL’ye varmış basketbol kulübünün Trabzonspor’la anılması hoş bir şey değil” dedi.

CANIMI DİŞİME TAKMIŞ KAYNAK ARARKEN…

Basketbol kulübünün Trabzonspor futbol kulübünden bağımsız bir kulüp olduğunu vurgulayan Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Basketbol takımı Trabzonspor kulübünden bağımsız bir kulüp. Bu açık ve net! Bir kere bütün insanların bunu bilmesi lazım. FIFA ile UEFA’nın kuralları var. Futbol kulübünden başka bir sportif yapılanmaya para aktaramazsın! Bu çok açık ve net. Trabzonspor Basketbol kulübü bağımsız bir kulüptür. Zamanında bu takıma isim hakkı verilmiş. Camiada veya piyasada Trabzonspor’un bir kulübüymüş gibi bir algı oluşuyor. Bizimle alakası olmayan bir kulüp. Muharrem Usta zamanında yönetim kurulu kararı da alınmadan 11 Milyon lira para aktarılmış oraya. Ben zaten canımla boğuşuyorum, bir de borcu 27 Milyon TL’ye varmış basketbol kulübünün Trabzonspor’la anılması hoş bir şey değil. Kendi başlarına yapabiliyorlarsa bizden bağımsız yapsınlar, zaten bizden bağımsızlar. Ben bugün lisansa engel borçları temizlemek için canımı dişime takmış kaynak ararken, gitmiş basketbol kulübüne 11 milyon vermiş. 11 milyon verirken basketbol kulübünün borcu da var. O onların kendi işi, istedikleri kadar borçlanırlar” dedi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu’nun alacak meselesi ile ilgili olarak kendisiyle görüşme isteği olup olmadığı yönündeki soruya ise, “Beni arayıp tebrik etti, eskiden tanışırız kendisiyle. Ben Ahmet Ağaoğlu değilim şu anda, Trabzonspor kulübünün başkanıyım, Trabzonspor kulübünü temsil ediyorum” şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Basketfaul & haber61Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir