Anasayfa / Alagöz Holding Iğdır / Alagöz Holding Iğdır – Çayırova Belediyesi İddaa Tahmini 16.09.23

Alagöz Holding Iğdır – Çayırova Belediyesi İddaa Tahmini 16.09.23

Türkiye Basketbol Ligi ilk hafta mücadelesinde Alagöz Holding Iğdır Cumartesi günü saat 13:00’da Çayırova Belediyesi ile karşılaşacak. Hovarda toplam sayı limitini 152.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Iğdır ligin yeni takımlarından birisi ve koç Özkundilli yönetiminde hedefleri ligde kalıcı olmak. Bu yolda da doğru bir kadro kurduklarını söyleyebiliriz. Ormanspor’dan Benoit Mbala ve özellikle Final’deki performanaları ile ligimize damga vuran guardlardan biri olan Marlain Veal takımın en güvendiği isimler olacaklar. Yerli rotasyonunda ise Cem Coşkun, Murat Can Esen, Özgür Şahin onlara yardımcı olmaya çalışacaklar. 

Çayırova da rakibi gibi ligin yeni takımlarından birisi. Koç Gezer yönetiminde iddialı bir kadro kurmaya çalıştıklarını belirtelim, hedefleri sadece ligde kalmak değil; play-off yarışını da zorlamak istiyorlar. De’Jon Davis ile Kendall Smith takımın en güvendiği iki isim doğal olarak. Yerli rotasyonunda ise Can Altıntığ, Cenk Şekeroğlu, Ercan Bayrak, Oğuz Savaş, Sabahattin Can Göndür gibi değerli parçalar var. Son 2 iki hazırlık maçlarında farklı sonuçlar alsa da ortak noktanın tempolu ve hücum odaklı basketbol olduğunu görmüştük, sırasıyla 161 ve 165 sayı izletmişlerdi bizlere.

İki takım da lige yeni geldi ve doğal olarak ana hedefleri bu sezon lige kalmak olacak. Diğer yandan Çayırova’nın özellikle kaliteli ve tecrübeli bir yerli rotasyonuna sahip olduğunun altını çizelim, bu onları bir adım öne geçiren bir etken. Tabi Iğdır’ın zor bir deplasman olduğunu da belirtelim. Dolayısıyla bana göre taraf ya da handikap bahisleri açısından karar vermesi kolay olmayan bir maç. Bunun yerine bir tarafta Veal diğer tarafta Smith gibi skorer kısalar olduğunun altını çizerek ve Çayırova’nın hazırlık maçlarındaki temposuna da güvenerek tercihimi üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: –
Hovarda Oranı: ÜST (152.5) – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Tenerife İddaa Tahmini 30.09.23

İspanya Liga Endesa 3. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Cumartesi günü saat 21:45’de Tenerife ile karşılaşacak. …